Ridley Scott nadal zdeterminowany, aby nakręcić kolejny film z serii Obcy

1 minuta czytania

Choć powrót Ridleya Scotta do sagi o “Obcym” został przyjęty raczej chłodno przez fanów (“Prometeusz” był poprawy, “Przymierze” w opinii wielu było totalnym nieporozumieniem) i woleliby oni raczej, aby zostawić markę w spokoju na następne dekady zamiast obserwować kolejne eksperymenty reżysera, to facet wciąż wraca myślami do serii, która była dla niego przepustką do sławy. W rozmowie z gazetą “LA Times” bez owijania w bawełnę stwierdził, że jednym z jego marzeń jest nakręcenie kolejnego filmu w tym kosmicznym uniwersum.

obcy – ósmy pasażer nostromo

Scott jest zdania, że ostatnie filmy nie wyczerpały wystarczająco tematu i marka wciąż skrywa wiele tajemnic, które należałoby odkryć. Zdaniem artysty warto byłoby powrócić jeszcze raz do tematu Obcego i rozwikłać odpowiedź na pytanie związane ze składem jaj, które znaleziono w “Ósmym pasażerze Nostromo”. Kto odpowiadał za ładunek, dlaczego znalazł się w kosmosie, no i jakiemu to wszystko służyło celowi?

Jak widać koncepcja reżysera stale ulega zmianie, gdyż po nakręceniu “Przemierza” był przekonany, że wątek ksenomorfów został już dostatecznie wyjaśniony i w ewentualnym sequelu miałby skupić się na osobie Davida, a więc ewolucji Sztucznej Inteligencji. Trudno też stwierdzić, czy Scott robi cokolwiek w kierunku stworzenia kolejnego filmu w uniwersum “Obcego” oprócz nieszkodliwego rozmyślania na łamach gazet. W zeszłym roku w kuluarach krążyły plotki, że zlecono napisanie scenariusza nowego filmu z serii, ale ostatecznie nie potwierdzono w żaden sposób tych rewelacji, a sam reżyser raczej unikał tematu i nabierał wody w usta w tej kwestii. Hm.. może i to lepiej.

Komentarze

0
·
Ridley ten koń jest już martwy.
0
·
Te filmy nie wyjaśniły absolutnie niczego. Ba dały więcej pytan niż odpowiedzi i totalnie zaprzeczają wszystkiemu co widzieliśmy w sadze obcy. Co więcej są zwyczajnie głupie. A David to ostatnie co chciałem widzieć w uniwersum obcego.
Obcy ma tysiące wątków i olbrzymi potencjał. Wystarczy zajrzeć do komiksów. Seria fire & stone jest super i w porównaniu z filmem prometeusz jest dziełem sztuki, a bohaterowie to geniusze. Tyle głypot porawia jakie robiły postaci w filmach.
Dajcie serie komuś innemu bo serio to co robi scott to przerost formy nad treścią
0
·
Star wars oszczane, star trek zdeptany, predator zmasakrowany, obcy obdarty z godności i opluty, nowy marvel i dc (komiksy) porażka. Co jeszcze nas czeka? na horyzoncie 2 sezon Wiedźmina i serial Amazona z uniwersum Tolkiena. Zobaczcie dokąd świat zmierza... myślicie, że to będą dobre produkcje? Masakra ludzie zbierajcie wszystkie stare gry/filmy/seriale/książki bo tego się już nie tworzy.
Pozdrawiam

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...