wampir_maskarada

Naznaczeni Błękitem * - Kroniki Drugiego Kręgu #1

Naznaczeni Błękitem *
  • Autor
  • Data wydania 5 lipca 2010
  • Data wydania oryginału 10 października 2005
  • ISBN 978-83-89595-64-5
  • Wydawnictwo Runa
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

W Lengorchii każde dziecko może urodzić się obdarzone magią. Ale nawet magowie bardzo rzadko przyjaźnią się ze smokami.

Kamyk tworzy iluzje, Jagoda czyta w myślach, Nocny Śpiewak przekształca materię, Promień włada ogniem. Wszyscy są magami, lecz dla jednych talent oznacza awans na społeczne wyżyny, dla innych zaś obciążenie, gdyż za potęgę najczęściej płaci się słono. Jagoda odczuwa swoje naznaczenie jako przekleństwo, które odebrało jej miłość matki. Dla Nocnego Śpiewaka magiczne zdolności są przepustką do świata z marzeń, gdzie nikt nie jest głodny. Natomiast Zwycięski Promień Świtu za sprawą posiadanych mocy zostaje zdegradowany z uprzywilejowanej pozycji księcia do zwykłego chłopca, który sam musi sobie radzić zarówno z groźbą utraty życia, jak i z wiązaniem sznurówek. Kiedy wreszcie kapryśny los połączy gromadkę „naznaczonych magicznym błękitem” więzami przyjaźni, można się spodziewać wydarzeń nadzwyczajnych, zwłaszcza że towarzyszem jednego z nich jest futrzasty smok.

NAZNACZENI BŁĘKITEM — powieść powstała na kanwie opowiadań znanych z TKACZA ILUZJI i czasopism — to pełna przygód książka o dorastaniu, przyjaźni i szukaniu własnej drogi w świecie.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Kiedy pada pytanie o pierwszą przeczytaną książkę, zawsze bez zastanowienia wymieniam nazwisko Ewy Białołęckiej i tytuł „Tkacza Iluzji”. Miałam wtedy ledwie zaczęte lat naście. Teraz, mając zaczęte ledwie lat dzieścia, z chęcią wróciłam do „korzeni” (chyba małe echo pourodzinowej depresji). Pierwotnie wydany przez superNOWĘ, „Tkacz Iluzji” doczekał się wznowienia przez Agencję Wydawniczą Runa. Wzbogacona o dwa opowiadania wersja, tym razem została rozbita na dwa mniejsze tomy (co, po... czytaj dalej...

Książki z cyklu

  • Naznaczeni Błękitem, ks.I
    #1 Naznaczeni Błękitem, ks.I
Wczytywanie...