outpost

Mushi-shi (serial)

Mushi-shi
Ocena użytkowników
10 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Mushi to istoty ożywione (jak zwierzęta) lecz nie w dosłownym znaczeniu; są esencją samego życia bez materialnego ciała, jednak mają możliwość wpływu na świat materialny. Ze względu na swą duchową formę większość ludzi ich nie dostrzega, a nawet nie wie o ich istnieniu, lecz są osoby, które posiadają umiejętność dostrzegania i interakcji z Mushi.

Jedną z takich osób jest Ginko (jap. ギンコ), główny bohater serii. Podróżując z miejsca na miejsce, jako Mushishi (jap. 蟲師 mushishi) pomaga osobom z problemami spowodowanymi przez Mushi. Serię stanowią odrębne, luźno ze sobą związane epizody, których elementami wspólnymi są Ginko i różne rodzaje Mushi.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

"Mushi-shi" jest animowaną adaptacją mangi o tym samym tytule. Składają się na nią dwa sezony oraz trzy odcinki specjalne. Seria rozgrywa się w Japonii zawieszonej w czasie gdzieś pomiędzy erami Edo oraz Meiji. Jest to kraina pełna gęstych lasów, zasnutych mgłą gór oraz nielicznych, rozproszonych ludzkich osad. Rośliny, zwierzęta i ludzie dzielą ten świat z tajemniczymi mushi – bytami żyjącymi własnym życiem, niewidzialnymi gołym okiem dla większości ludzkości. Często przejawiają one moce... czytaj dalej...

Newsy Zobacz więcej »

Obsada

Ginko (głos)
Mistrz Adashino (głos)
Narrator (głos)
Tanyuu (głos)
Kaji (głos)
Mistrz (głos)
Ami Koshimizu
Isaza (głos)
Sui (głos)
Watahiko (głos)
Akoya (głos)
Tetsu (głos)
Mushi-shi (głos)
Sayo (głos)
Shinra Ioroi (głos)
Fuki (głos)
Nagi (głos)
Maaya Sakamoto
Amane (głos) (gościnnie)
Wczytywanie...