Mass Effect 5

BioWare zgodnie ze swoją tradycją rozpoczęło dziś kolejną edycję wydarzenia o nazwie N7 Day. Z tej okazji wystartowała dedykowana strona projektu, na której można się zapoznać z tym, co Kanadyjczycy przygotowali dla fanów uniwersum "Mass Effect" na ten rok. Najciekawsze jest trwające 25 sekund nagranie, na którym widać budowany przekaźnik masy oraz słychać w tle tajemniczy szum. Do załączonego materiału dodano następujący opis:

Na razie chcemy, abyś rzucił okiem na coś. Przechwyciliśmy dziwne nagranie z jednej ze stacji monitorujących w znanej przestrzeni. Może to być nic, ale…

mass effect 5,mass effect,n7 day,n7 day 2022

Wygląda na to, że jednemu z użytkowników Twittera udało się dostać do ukrytego w szumie na nagraniu dialogu, w którym Liara T'Soni mówi, że "... rada będzie wściekła, choć powinni wiedzieć, że nie należy lekceważyć ludzkiego nieposłuszeństwa". Czy ludzkim nieposłuszeństwem jest tutaj budowanie w tajemnicy przekaźnika masy? Polscy fani uniwersum mogą odwiedzić wątek na Reddicie, gdzie rozgorzała dyskusja na temat udostępnionego przez BioWare materiału.

Gdy tylko internetowi agenci Handlarza Cieni złamali szyfr nagrania, BioWare udostępniło drugą, pozbawioną szumów wersję swojego materiału.

W rozwinięciu newsa grafika pochodząca z omawianego nagrania, która może wskazywać na rok wydarzeń.

Mass Effect 5

O kolejnym "Mass Effect" wciąż wiadomo tak niewiele, że fani żyją każdą plotką krążącą w sieci. Shohreh Aghdashloo to irańska aktorka znana m.in. z serii "The Expanse", gdzie wcieliła się w charyzmatyczną Chrisjen Avasarala – Sekretarz Generalną Organizacji Narodów Zjednoczonych. Nie każdy jednak skojarzy, że Shohreh Aghdashloo można usłyszeć w "Mass Effect 2" oraz "Mass Effect 3", gdzie użyczyła swojego głosu admirał Shala'Raan vas Tonbay – quariance zasiadajacej w Radzie Admiralicji.

Shohreh Aghdashloo,Chrisjen Avasarala

Shohreh Aghdashloo opublikowała tweet, gdzie informuje, że jako aktorka głosowa pracuje nad nowym projektem, który określiła jako "duży". Niestety w przekazanej wiadomości nie ma żadnych innych szczegółów. Czy Shohreh Aghdashloo pracuje nad kolejnym "Mass Effect"? Jeżeli tak, to czy ponownie się wcieli w quariańską admirał lub kogoś zupełnie nowego? Może po prostu pracuje nad zupełnie innym projektem, który nie jest związany z BioWare? Ewentualna obecność Shala'Raan vas Tonbay byłaby dla fanów dużą podpowiedzią odnośnie ram czasowych gry.

Mass Effect 5
mary demarle,deus ex: human revolution,deus ex mankind divided,marvel's guardians of the galaxy

BioWare w ostatnich miesiącach mocno skupione jest na powiększaniu swoich szeregów. Kilka dni temu informowaliśmy, że do prac nad kolejną częścią “Mass Effect” poszukiwany jest dyrektor ds. projektu poziomów. Niedawno kanadyjskie studio pochwaliło się, że w zespole scenarzystów pojawiła się nowa osoba, która w przeszłości pracowała nad głośnymi tytułami – “Deus Ex: Human Revolution”, “Deus Ex: Mankind Divided” oraz “Marvel's Guardians of the Galaxy”.

Mowa o Mary DeMarle, która opuściła studio Eidos Montreal. Aktualnie nie wiadomo, w który projekt BioWare scenarzystka zostanie zaangażowana. Kanadyjczycy pracują aktualnie również nad “Dragon Age: Dreadwolf”, ale tytuł ten jest na stosunkowo zaawansowanym poziomie oraz ma już uformowany zespół scenarzystów, którego liderem jest Patrick Weekes. Oznacza to, że Mary DeMarle mogłaby wziąć udział w pracach nad kolejnym “Mass Effect”.

Mary DeMarle podczas “The Game Awards 2021” zdobyła główną nagrodę w kategorii “Best Narrative” za tytuł “Marvel's Guardians of the Galaxy”. Takie wyróżnienie pokazuje, że scenarzystka świetnie się czuje w swojej roli i dobrze rozumie potrzeby fanów w kwestii wykreowanej historii.

Mass Effect 5

W branży cyfrowych gier króluje aktualnie moda na tworzenie charakteryzujących się otwartym światem sandboxów. Developerzy czasem wręcz na siłę umieszczają w swoich produkcjach lokacje, po których można się poruszać bez większych ograniczeń. Takie eksperymenty kończą się różnie – stworzenie interesującego otwartego świata zachęcającego graczy do jego dogłębnej eksploatacji jest bardzo trudne. Zdarzają się sandboxy, które potrafią jedynie zaoferować dużą liczbę widocznych na mapie pytajników do odhaczenia, co stosunkowo szybko zaczyna nużyć.

mass effect,mass effect andromeda,andromeda,bioware,Elaaden

Trylogia “Mass Effect” charakteryzuje się mniej lub bardziej liniowymi lokacjami prowadzącymi gracza jak po sznurku od punktu A do punktu B. Wydany w 2017 roku “Mass Effect: Andromeda” oddaje do dyspozycji fanów dużo otwartych lokacji i zadań zmuszających do ciągłego podróżowania po mapie. Należy również zauważyć, że “Mass Effect: Andromeda” jako sandbox mocno stracił na filmowości względem oryginalnej trylogii. Jaki zatem będzie kolejny “Mass Effect”? Wygląda na to, że serwis Game Rant znalazł odpowiedź na powyższe pytanie.

Mass Effect 5

The Next Mass Effect – analiza zwiastuna

Dodał: , · Komentarzy: 0
the next mass effect

14 maja 2021 roku odbyła się premiera "Edycji Legendarnej Mass Effect" – odświeżonych trzech części opowiadających o walce ze Żniwiarzami. Duży sukces tytułu, ciągłe zainteresowanie gadżetami związanymi z trylogią oraz spora liczba uczestników na corocznych wydarzeniach N7 Day (na których regularnie pojawiają się aktorzy użyczający swoich głosów postaciom z trylogii) potwierdziła przypuszczenia BioWare – gracze chcą powrotu do Drogi Mlecznej oraz kontynuacji jej losów. W ten oto sposób 11 grudnia 2020 roku w sieci pojawił się zwiastun z tytułem “The Next Mass Effect”, który pozwala sugerować, że BioWare zdecydowało się spróbować kontynuować historię opowiedzianą w oryginalnej trylogii.

Mass Effect 5

Kolejny Mass Effect na nowej grafice promocyjnej

Dodał: , · Komentarzy: 2
mass effect 4

Choć po wpadce z “Andromedą” BioWare dał odpocząć zasłużonej marce “Mass Effect”, to nadal doskonale zdaje sobie sprawę z jej ogromnej siły i z całą pewnością nie zamierza jej porzucać. Od jakiegoś czasu wiemy, że studio pracuje nad kolejną częścią serii, lecz tym razem developerzy nie chcą się śpieszyć z premierą i na nową opowieść poczekamy do przynajmniej 2025 roku.

Z drugiej strony BioWare doskonale zdaje sobie sprawę, że wyposzczony fan, to dobry fan, który ma krótką pamięć i jest wrażliwy na nostalgię. Wobec tego studio raz na jakiś czas wypuszcza proste materiały związane z kolejną częścią gry, będące podatnym gruntem pod spekulacje. Tak jest i tym razem, bo na zakończenie N7 Day twórcy postanowili wypuścić specjalną grafikę promującą kontynuację serii.

Mass Effect 5

Zbliża się nowy Mass Effect

Dodał: , · Komentarzy: 3
the next mass effect

Kiedy miesiąc temu pisałem newsa o remasterze oryginalnej trylogii "Mass Effect" żartobliwie rzuciłem, że kiedy nie wiadomo, w którym kierunku poprowadzić serię zawsze można wrócić do korzeni. Nie spodziewałem się jednak, że Bioware weźmie sobie moje słowa do serca. Trailer nowego "Mass Effecta" innowacyjnie nazwanego "The Next Mass Effect" przebudził we mnie dawno zapomnianą nostalgię. Zew Żniwiarzy, zniszczone Przekaźniki Masy, motyw Vigila pobrzmiewający w tyle, starsza i mądrzejsza Nie-Liara przemierzająca lodową planetę, aby znaleźć kawałek pancerza z numerem N7... Wszystko jest na swoim miejscu. Miejmy tylko nadzieję, że nowa seria nie skończy jak "Terminator: Genisys" i "Mroczne Przeznaczenie".

  • 1 strona
Wczytywanie...