Mars

Mars
  • Autor
  • Data wydania 17 czerwca 2009
  • Data wydania oryginału 1 stycznia 2003
  • ISBN 978-83-61187-09-7
  • Wydawnictwo Powergraph
Ocena użytkowników
8,5 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Na Marsa przybywali przez stulecia osadnicy z przeludnionej Ziemi, szukając nowego, lepszego świata. Zbudowali na Czerwonej Planecie miasta, stworzyli cywilizację. Gdzieś nad tym idealnym światem wisi jednak widmo zagłady. Ludzie wciąż mają te same wady. Na słabiej rozwiniętej półkuli południowej nasilają się ruchy separatystyczne. Porzucenie w połowie realizacji programów formujących planetę rujnuje jej klimat. Ścierające się koncepcje polityczne pchają cywilizację na drogę, z której nie ma powrotu.

Dokładnie trzysta lat po rozpoczęciu terraformowania Marsa, na pustyni dokonano przerażającego odkrycia, które stawia w zupełnie innym świetle historię Czerwonej Planety. Tę dawną i tę zupełnie nową.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Czwarta planeta w Układzie Słonecznym od zawsze działała na wyobraźnię ludzkości. Trudno się temu dziwić, wszak mimo że wiemy o niej już całkiem sporo, wciąż kryje w sobie ogrom tajemnic i pytań, na które nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć. To też naturalny teren na zainicjowanie pierwszego etapu eksploracji kosmosu przez naszą cywilizację. Nie jest więc niczym nadzwyczajnym, że Mars już dawno odbił swoje piętno na ziemskiej kulturze. Powstało wiele filmów, książek i opowiadań, które święciły... czytaj dalej...

Wczytywanie...