Lubię być fantastą. Rozmowy.

Lubię być fantastą. Rozmowy.
Ocena użytkowników
9 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Wywiady z polskimi pisarzami parającymi się fantastyką, ponad dwadzieścia bardzo interesujących, różnorodnych także w stylu, rozmów z bodajże najciekawszymi postaciami polskiej sceny literackiej, m.in. Pilipiukiem, Ziemiańskim, Ziemkiewiczem, Orbitowskim, Dębskim, Wrońskim, Ćwiekiem, Sobotą, Twardochem, Komudą, Kossakowską, Grzędowiczem, Zagańczykiem, Kozak, Przybyłkiem.

Autorka przeprowadziła wywiady ze wszystkimi autorami, których książki ukazały się w Wydawnictwie Dolnośląskim. W przeważającej większości są to teksty niepublikowane.

Agnieszka Kawula-Kubiak, ur. w 1982 r., dziennikarka. Współpracowała m.in. z Radiem Gdańsk, Gazetą Wyborczą – Trójmiasto, Nową Fantastyką i Czasem Fantastyki. Pracuje w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

"Lubię być fantastą. Rozmowy." to zbiór wywiadów z kwiatem polskiej fantastyki, przeprowadzonych i zredagowanych przez panią Agnieszkę Kawulę-Kubiak, a wydanych przez Wydawnictwo Dolnośląskie. Co cechuje samą książkę? Przede wszystkim indywidualne podejście do każdego z autorów i pytania, które nie powodują u czytelnika znudzenia, a wręcz zachęcają do dalszej lektury. Biorąc pod uwagę fakt, że to jedna z nielicznych tego typu publikacji na rynku, książka w oczywisty sposób zyskuje na... czytaj dalej...

Wczytywanie...