wampir_maskarada

Lone Sloane: Gail, Chaos - Lone Sloane #2

Lone Sloane: Gail, Chaos
Ocena użytkowników
8,5 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Trzeci, po Salambo i Lone Sloane, album zbiorczy opowiadający o przygodach kosmicznego pirata i awanturnika – Lone Sloane’a. Tom zawiera dwie opowieści: Gail i Chaos. Osią akcji jest wieloletnia walka głównego bohatera z imperatorem Shaanem. W pierwszej historii Sloane zostaje przywieziony do ogólnogalaktycznego więzienia, gdzie wybucha bunt, a pirat orientuje się, że jakieś wyższe siły wyznaczyły mu ważną rolę w uwolnieniu wszechświata od groźby najazdu z innego wymiaru.

W drugiej opowieści bohater pojawia się po dziesięciu latach nieobecności, by stoczyć ostateczny pojedynek z Shaanem. Kim tak naprawdę okaże się krwawy tyran? Twórcą Lone Sloane’a jest jedna z największych gwiazd komiksu francuskiego, urodzony w 1944 roku Philippe Druillet, autor m.in. albumów La Nuit czy Nosferatu, a także współzałożyciel legendarnego magazynu „Métal Hurlant”.

Serię o piracie przyszłości Druillet tworzył od roku 1966 do 2012.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Egmont przywitał nowy rok wieloma premierami, wśród których znalazł się trzeci już komiks o przygodach kosmicznego awanturnika – Lone Sloane'a. I po raz kolejny są to przygody, które koniecznie trzeba poznać. W przeciwieństwie do poprzedniego albumu, "Lone Sloane – Gail, Chaos" zawiera jedynie dwie opowieści. Na pierwszy plan wyeksponowano walkę, jaką protagonista toczy z imperatorem Shaanem. Pirat wpierw trafia do galaktycznego więzienia, w którym (a jakże) dochodzi do buntu, zaś w... czytaj dalej...

Komiksy z cyklu

  • Lone Sloane. Tom 1
    #1 Lone Sloane. Tom 1
Wczytywanie...