Lone Sloane. Tom 1 - Lone Sloane #1

Lone Sloane. Tom 1
Ocena użytkowników
9 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Kontynuacja słynnego cyklu Philippe’a Druilleta pt. "Salambo". Komiks opowiada o przygodach kosmicznego pirata i awanturnika Lone Sloane’a. Zawiera sześć krótkich przygód tytułowego bohatera oraz dwie długie opowieści o jego walce z imperatorem Shaanem i sektą Czerwonego Odkupienia na planecie Delirius.

Album "Lone Sloane" jest uznawany za dzieło przełomowe, zachwyca stroną graficzną. Autor zrezygnował w nim z ciasnych małych kadrów, a plansze komiksowe przypominają dzieła sztuki.

Twórcą "Lone Sloane’a" jest jedna z największych gwiazd komiksu francuskiego, urodzony w 1944 roku Philippe Druillet, autor m.in. albumów "Salambo", "La Nuit" czy "Nosferatu", a także współzałożyciel legendarnego magazynu „Métal Hurlant”. Serię o piracie przyszłości Druillet tworzył od 1966 do 2012 roku.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Czasem trafiają się tytuły, przy których już po chwili czujemy, że obcujemy z czymś niezwykłym. Dokładnie takie uczucie towarzyszyło mi podczas lektury pierwszych stron "Lone Sloane'a". Później już tylko utwierdzałem się w przekonaniu, że początkowe wrażenie było trafne. Krótkie scharakteryzowanie albumu jest zadaniem bardzo wymagającym, a jednocześnie całkiem prostym. Konstrukcja świata, miejsca nad podziw tajemniczego i intrygującego jest tym pierwszym, a przedstawienie zarysu fabuły... czytaj dalej...

Komiksy z cyklu

  • Lone Sloane: Gail, Chaos
    #2 Lone Sloane: Gail, Chaos
Wczytywanie...