Daredevil i Wolverine w Klasyce Marvela

2 minuty czytania

Jesienią do sprzedaży trafią dwa bardzo mocne tytuły. W Klasyce Marvela zostaną wydawane serie przedstawiające najlepsze opowieści z udziałem Daredevila i Wolverine'a. Poszczególne tomy będą liczyły po ok. 300-500 stron. Pierwszy – już 25 października – ukaże się "Daredevil: Nieustraszony, tom 1" z historiami Briana Michaela Bendisa – natomiast w przyszłym roku będą wychodziły następne tomy ze scenariuszami Eda Brubakera.

Daredevil

"Wolverine" ukaże się w listopadzie. Za zamieszczone w nim historie odpowiada Jason Aaron. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

komiksy,Klasyka Marvela,Egmont

Daredevil – niewidomy prawnik za dnia i mroczny mściciel po zmroku – jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych bohaterów w uniwersum Marvela. Jego bieżąca popularność wynika w sporej mierze z serialu Netflixa, ale nie byłoby go, gdyby na swej ponad półwiecznej komiksowej drodze postać ta nie natrafiła na kilku wybitnych twórców gatunku od Franka Millera po Briana Michaela Bendisa. Właśnie komiksy stworzone przez tego ostatniego wspólnie z rewelacyjnym rysownikiem Alexem Maleevem, będzie można przeczytać niebawem po polsku. Opowieści o mrocznej krucjacie Daredevila, o jego problemach z utrzymaniem w sekrecie swej tożsamości i nowej wielkiej miłości.

W 2018 roku ukażą się kolejne tomy cyklu napisane przez znakomitego scenarzystę Eda Brubakera.

 • Daredevil: Nieustraszony, tom 1
 • Scenariusz: Brian Michael Bendis; Rysunki: David Mack, Alex Maleev, Manuel Gutierrez, Terry Dodson i Rachel Dodson;
 • Tłumaczenie: Marceli Szpak
 • Liczba stron: 480
 • Cena: 119,99 zł
 • Premiera: 25.10.2017
komiksy,Klasyka Marvela,Egmont

Wolverine – jeden z najpopularniejszych komiksowych superbohaterów wszech czasów. Mutant, wrażliwy twardziel, członek X-Men i Avengers, niewysoki mięśniak z pazurami z adamantium. Gość, który jest w stanie przeżyć niemal wszystko, bo jego mutacja to zdolność samoleczenia najpoważniejszych obrażeń ciała. Wolverine od ponad czterdziestu lat pojawia się na planszach komiksów Marvela i wzbudza wielkie emocje.

Kolekcja, która niebawem pojawi się po polsku, to wybór komiksów autorstwa wyrazistego scenarzysty – Jasona Aarona, który stara się tu pchnąć Wolverine’a na sam skraj człowieczeństwa, żeby sprawdzić, jak wtedy zachowa się bohater. Czy wciąż jeszcze będzie można go nazywać bohaterem? To komiksy bliższe słynnej (i niedawno wydanej po polsku) serii Aarona "Skalp" niż standardowym superbohaterskim opowieściom. To albumy dla starszych, doświadczonych już czytelników, którzy wiedzą, że komiksy o herosach w kostiumach bywają ostre i mroczne oraz skłaniają do niespodziewanych refleksji.

 • Wolverine
 • Scenariusz: Jason Aaron; Rysunki: Howard Chaykin, Ron Garney, Adam Kubert, Stephen Segovia, Udon Studios;
 • Tłumaczenie: Sebastian Smolarek
 • Liczba stron: 396
 • Cena: 99,99 zł
 • Premiera: listopad 2017

Źródło: www.swiatkomiksu.pl

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...