Kingdom Come: Deliverance – królestwo w końcu nadeszło!

3 minuty czytania

Informacja prasowa

Po czterech latach od kampanii na Kickstarterze Kingdom Come: Deliverance czeskiego studia Warhorse zagościło na rynku – zbierając bardzo dobre recenzje. Twórcy jednak nie spoczywają na laurach – w drodzę są już kolejne udoskonalenia! Dystrybutorem gry jest CDP.

kingdom come: deliverance

Kingdom Come: Deliverance to oparta na fabule i osadzona w otwartym świecie gra RPG, rozgrywająca się w XV wiecznej Europie Środkowej. Pomścij śmierć swoich rodziców walcząc z najeźdźcami, wypełniając brzemienne w skutkach zadania i podejmując decyzje, które wpłyną na tok rozgrywki. Odkrywaj majestatyczne zamki, leśne ostępy i rozwijające się miasteczka oraz inne, niezliczone i niezwykle realistyczne lokacje na terenie średniowiecznych Czech!

Jeden z twórców gry, Martin Klima, napisał list do mediów i fanów:

Cztery lata po starcie naszej kampanii na Kickstarterze – nasza gra doczekała się ostatecznie premiery. Jest to późniejszy termin, niż obiecaliśmy osobom nas wspierającym i później niż sami zakładalismy. Nie chce się usprawiedliwiać i zanudzać tłumaczeniami – prawda jest taka, że staneliśmy przed ogromnym zadaniem, mając wciąż niewielki zespół i popełniając po drodze błędy. W końcu jesteśmy nowy studiem i przede wszystkim ludźmi, którzy wciąż się uczą. Mimo to, zawsze chcieliśmy dostarczyć i stworzyć grę, w którą wierzyliśmy i której bardzo chcieliśmy. Mamy nadzieję, że Wy także. Błędem, którego staraliśmy się wystrzegać podczas tej długiej i krętej drogi to popadanie w samozachwyt i samozadowolenie. To znaczy, że wciąż nie byliśmy usatysfakcjonowani grą – nie dlatego, że jest zła – dla nas zawsze mogłaby być lepsza.

Rzeczywistość produkcyjna gier na konsole wygląda tak, że wersja premierowa musi być dostarczona na około trzy miesiące przed samą premierą. Mogliśmy wykorzystać te trzy miesiące na odpoczynek, świętowanie, albo mogliśmy stworzyć coś dodatkowego, co sprzedalibyśmy Wam jako DLC.

Zamiast tego woleliśmy skupić się na udoskonaleniu gry. Zadania są bardziej zbalansowane, fabuła RPG płynniejsza, gra chodzi szybciej i jest stabilniejsza. Wierzymy też, że udało nam się wyeliminować większość błędów, które można było zauważyć we wcześniejszych wersjach gry. Tak naprawdę każdy aspekt gry został przez nas ulepszony.

W rezultacie większość pierwotnej gry zostanie zastąpiona przez patch, który będziecie mogli ściągnąć zaraz po premierze. Wiemy, że jest on spory i że zajmie to troche czasu, za co przepraszamy. Mimo to, uważamy, że po czterech latach czekania dacie nam tę odrobinę zaufania i poczekacie, aż Day 1 patch się ściągnie.

Uwierzcie – warto.

Dziękujemy za całe zaufanie, którym nas obdarzyliście przez te wszystkie lata.

W patchu, który waży około 23GB znajdziecie m.in.:

 • Usprawnienia trybów skradania się
 • Usprawnienia płynności brudzenia się i niszczenia przedmiotów
 • Usprawnienia scen dialogowych
 • Usprawnienia bugów w dodatkowych zadaniach
 • Wiele optymalizacji

Aktualizacja jest już dostępna na Steamie, na PlayStation powinna pojawić się najpóźniej 14 lutego, a na Xbox najpóźniej 16 lutego.

kingdom come: deliverance

Najważniejsze cechy Kingdom Come: Deliverance:

 • Ogromny, realistyczny, otwarty świat: Majestatyczne zamki czy rozległe pola, wszystkie lokacje ukazane są w oszałamiającej jakości HD
 • Nieliniowa fabuła: Wykonuj zadania na przeróżne sposoby i zmierz się z konsekwencjami swoich wyborów
 • Wymagająca mechanika walki: Walcz na odległość, z ukrycia lub w zwarciu. Wybierz broń i wykonuj dziesiątki unikalnych kombinacji w pełnych emocji, bezlitosnych walkach
 • Rozwój postaci: Dobieraj elementy ekwipunku, rozwijaj umiejętności i zdobywaj nowe talenty
 • Dynamiczny świat: Twoje działania będą wpływać na reakcje otoczenia. Możesz walczyć, kraść, uwodzić, grozić, przekonywać i próbować przekupstwa. Wszystko zależy od ciebie
 • Realizm historyczny: Poznaj postacie historyczne i zanurz się w atmosferze średniowiecznych Czech, podziwiając realistycznie odwzorowane otoczenie
 • Polska wersja językowa
 • Więcej informacji na: kingdomcomerpg.com/pl
 • Dystrybutorem gry jest CDP
 • Patronem medialnym gry jest Antyradio i Historia Do Rzeczy
kingdom come: deliverance

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...