Kenobi - Star Wars #0

Kenobi
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Republika upadła. Lordowie Sithów rządzą galaktyką. Mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi stracił wszystko. Wszystko oprócz nadziei...

Tatooine – nieprzyjazny pustynny świat, gdzie farmerzy harują w żarze dwóch słońc, usiłując chronić siebie i swoich najbliższych przed grasującymi wokół Jeźdźcami Tusken. Zacofana planeta na obrzeżach cywilizacji. Miejsce, gdzie nikt nie spodziewałby się znaleźć ukrywającego się Mistrza Jedi ani osieroconego dziecka, na którego słabych barkach spoczywa przyszłość galaktyki.

Znany miejscowym jedynie jako „Ben”, brodaty, odziany w płaszcz przybysz z innego świata trzyma się z boku i nie ujawnia niczego ze swojej przeszłości. Kiedy jednak konflikt między farmerami a plemieniem Ludzi Pustyni i jego bezwzględną przywódczynią nasila się, Ben zostaje wciągnięty w wir walki, narażając losy misji, która sprowadziła go na Tatooine.

Ben – Mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi, bohater Wojen Klonów, zdrajca Imperium i obrońca ostatniej nadziei galaktyki – nie może pozostać obojętnym na zło, tak jak nie może zapomnieć nauk Jedi. I gdy przelewana jest krew, zagrożone jest życie niewinnych, a bezwzględny przeciwnik zostaje zdemaskowany, Ben nie ma innego wyjścia, jak tylko przywołać mądrość Jedi – i niezwykłą potęgę Mocy – w swojej niekończącej się walce o sprawiedliwość.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Obi-Wan Kenobi to jedna z moich ulubionych postaci, więc nic dziwnego, że polskie wydanie książki o tym rycerzu Jedi szybko wpadło w chciwe ręce recenzenta. Czy „Kenobi” to próba wyciągnięcia pieniędzy, czy też okazja do zaprezentowania czegoś zupełnie nowego? Odpowiedź będzie rozbrajająco prosta – Miller nie stworzył niczego poniżej poziomu swoich poprzednich książek. Nim doszedłem do tego wniosku, musiałem uporać się z 366 stronami, dzięki czemu „Kenobi” objętościowo nie odstaje od... czytaj dalej...

Książki z cyklu

  • Darth Maul: Łowca z mroku
    #0 Darth Maul: Łowca z mroku
Wczytywanie...