Jim Cutlass. Tom 1 - Jim Cutlass #1

Jim Cutlass. Tom 1
Ocena użytkowników
6.5 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Seria westernowa autorstwa twórców legendarnego "Blueberry’ego"! Pierwszy album zbiorczy przygód młodego kapitana Cutlassa zawiera trzy epizody: "Mississipi River", "Człowiek z Nowego Orleanu" i "Biały aligator". Po wojnie secesyjnej Luizjana była bardzo niebezpiecznym miejscem. Bieda, upadające plantacje, bandy złożone z bezrobotnych Murzynów, zdzierstwa władz okupacyjnych Unii, rajdy Ku Klux Klanu, wszechobecna korupcja i walka o wpływy.

W takiej sytuacji Cutlass wraca na Południe, aby objąć majątek ziemski, który dostał w spadku. Razem z piękną kuzynką zrobią wszystko, żeby uratować bankrutującą plantację. Niestety, znajdzie się wielu wpływowych i sprytnych ludzi, którzy nie cofną się nawet przed morderstwami, aby przeszkodzić kapitanowi i jego krewnej w osiągnięciu celu!

Cykl wymyślili dwaj legendarni twórcy komiksu francuskiego: scenarzysta Jean-Michel Charlier i rysownik Jean Giraud, czyli Moebius ("Feralny Major", "Arzach", "Świat Edeny"). Po śmierci Charliera Giraud ograniczył się do pisania scenariuszy przygód Cutlassa, a rysunkami zajął się Christian Rossi, autor ilustracji do licznych serii, m.in. "W.E.S.T".

Recenzja Czytaj całą recenzję »

W marcu do westernowych pozycji dołączył pierwszy tom "Jima Cutlassa". Tytułowy bohater to sprytny zawadiaka, a także żołnierz o dobrej renomie, potrafiący tak przyłożyć, jak i strzelić z rewolweru czy poprowadzić śledztwo. Musi poradzić sobie z problemami i wrogami w Nowym Orleanie, gdzie czeka na niego inteligentna kuzynka oraz spadek w postaci majątku ziemskiego. Komiks miał zadatki na bardzo dobrą przygodę w realiach Dzikiego Zachodu. Najlepiej twórcy poradzili sobie właśnie w... czytaj dalej...

Wczytywanie...