Jarosław Boberek obchodzi 50-te urodziny!

1 minuta czytania

Dziś swoje 50-te urodziny obchodzi Król Polskiego Dubbingu, Jarosław Boberek. Jego forma pozostaje niezmienna, obojętna na wszelkie czynniki zewnętrzne, ale najważniejsze – nigdy nie zawodzi. Ogrom postaci, jakim podkładał głos robi spore wrażenie, do moich ulubionych należą Kaczor Donald, Król Julian z "Pingwinów z Madagaskaru", Bishop z "Neverwinter Nights 2", Max z "Sam & Max: Sezon 1" oraz Milten z "Gothica". Ale znany jest też jako głos Yarpena Zigrina z "Wiedźmina 2: Zabójcy Królów", Korgana Krwawego Topora z "Baldur's Gate II", Magistra z "Wiedźmina", Stanislausa Brauna z "Fallouta 3" i wielu, wielu innych gier ("Skyrim", "Diablo III", "Dragon Age: Początek" – nawet po kilka ról!).

jarosław boberek

Na pytanie zadane przez portal dubscore dotyczące, jak nadać postaciom ten niepowtarzalny charakter odpowiada: Nie wiem jak to się robi. Nie ma przepisu na idealny efekt ostateczny. Gdyby był, to aktorzy nie byliby potrzebni. Wystarczyłoby się odnieść do jakiejś wypróbowanej receptury, połączyć składniki i efekt murowany. To jest wielka tajemnica, tu potrzeba i doświadczenia, i talentu, i szczęścia, i intuicji, i wystąpienia pewnych okoliczności, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. A ja? Ja po prostu staram się najlepiej jak umiem, a jak to wychodzi to już widzowie ocenią.

I to chyba najbardziej określa Jarosława Boberka – on ma i intuicję, i talent, i doświadczenie, i szczęście. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć dalszych sukcesów i owocnych ról, a miejmy nadzieję, że tych będzie jeszcze przynajmniej dwa razy tyle. Bo na pytanie o emeryturze odpowiada: A po co?

A jakie są wasze ulubione role Jarosława Boberka?

Komentarze

0
·
Wszystkiego najlepszego, panie Jarosławie!


Co do moich ulubionych ról - numerem jeden jest:

"Mój topór jest cholernie napalony!" - Korgan z drugiego Baldursa

A numerem dwa Kruk z Najdłuższej Podróży (w Dreamfalla nie grałem, ale słyszałem fragmenty i tam również wypadł doskonale)


A jeśli ktoś chciałby posłuchać rozmaitych (często zupełnie niepodobnych do siebie) głosów pana Boberka w różnych grach - proszę bardzo

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...