Inne » Newsy

Inne

Ray Muzyka i Greg Zeschuk opuszczają BioWare!

Autor: Ammon · Opublikowano: środa, 19 września 2012

Ostatnie kilka miesięcy nie można nazwać udanymi dla studia BioWare. Dwie ostatnie produkcje Kanadyjczyków, "Dragon Age II" i "Mass Effect 3", były średnio udane i spotkały się z dużą krytyką w środowisku graczy. Gdy już wydawać by się mogło, że wraz z zapowiedzią trzeciej odsłony "Dragon Age’a" zła passa zostanie przełamana, oto nadeszła kolejna zła nowina – na oficjalnym blogu studia poinformowano, że Ray Muzyka i Greg Zeschuk odchodzą z BioWare.

ray muzyka, greg zeschuk, bioware

W swoich pożegnalnych listach podziękowali za współpracę swoim pracownikom, wydawcy Electronic Arts oraz wielu innym osobom, z którymi niegdyś współpracowali. Wyrazili również nadzieję, że nowe kierownictwo studia spełni oczekiwania graczy.

Co spowodowało taką decyzję? Greg Zeschuk w swoim liście przyznał, że praca, która niegdyś go cieszyła, teraz nie wywołuje tak wielkiej radości. Obydwaj panowie napisali również, że wraz z odejściem z BioWare kończy się ich przygoda z tworzeniem gier komputerowych. W niedalekiej przyszłości Ray Muzyka będzie chciał się skupić na działalności społecznej, a Greg Zeschuk zamierza prowadzić program The Beer Diares. Pożegnalne wpisy znajdziecie pod tym i tym adresem.

Komentarze

Gość_bob* · środa, 19 września 2012, 13:10
0
ŁOŁ! nie wierze. i dobrze i źle.
dobrze że możemy mieć nadzieję na lepsze jutro,
a źle że przynajmniej wiedzieliśmy czego spodziewać się po wczorajszym. ;/
Strażnik · środa, 19 września 2012, 13:14
0
Wypalenie zawodowe ludzka rzecz. Współczuję im i życzę powodzenia w nowych projektach
Sosna · środa, 19 września 2012, 13:47
0
Ostro krytykowani w ostatnim czasie, nie potrafili się w pełni odnaleźć w zmieniającym się rynku gier, jak sądzę. Jeżeli tak to dobrze, że potrafili się do tego sobie przyznać i postanowili odejść. Nie można też wykluczyć, że wysłano im z góry sugestię żeby zrezygnowali, zawsze wygląda to lepiej niż jak ktoś zostaje wyrzucony, bo trzeba się wtedy przyznać do popełnionych błędów.
Gość_* · środa, 19 września 2012, 14:52
0
Cóż, przynajmniej teraz (no za jakiś czas) się dowiemy czy ci panowie dawali opór dla najgłupszych pomysłów, czy byli ich "twórcami"
krzyslewy · środa, 19 września 2012, 17:26
0
Nie wiem, czy to dobrze czy źle Pewnie okaże się w przyszłości, choć wątpię, aby nagle BioWare zmieniło swoje podejście i zaczęło produkować lepsze gry i nie tworzyło DLC warte kilka złotych.

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...