Kylavo Online – nowy projekt od cllpsd

4 minuty czytania

Informacja prasowa

Idea projektu "Kylavo Online" powstała ponad 2 lata temu, kiedy popularne były silniki typu Elysium Diamond lub Eclipse Evolution. To właśnie na nich tworzone były dwie pierwsze, nieukończone wersje Kylavo. Z wiadomych powodów (niestabilność silnika, masa błędów, mało zoptymalizowany kod źródłowy) prace nad projektem ustały, zanim ujrzały światło dzienne. W późniejszym czasie miały miejsce kolejne reaktywacje, lecz i te zakończone były niepowodzeniem z najróżniejszych przyczyn, z których główną był rozpad teamu.

kylavo online

Jednak te wszystkie nieudane próby stworzenia własnego wirtualnego świata miały swój cel, ja nabyłem wymaganego doświadczenia, a projekt zdobył uznanie w gronie osób interesujących się tego typu silnikami. W ten sposób miała miejsce następna (mam nadzieję, że ostatnia) reaktywacja projektu na silniku Eclipse Origins 2.0.

Akcja gry toczy się w prastarych dziejach kontynentu Kylavo – w fantastycznym świecie. Wszystkie lokacje, dialogi, zadania staram się ściśle wiązać z fabułą, która choć krótka, otrzymała pozytywne opinie internautów: dwa plemienia, dwie osady. Dwa narody połączone wspólnymi wierzeniami, zasadami, prawdą. Kierowane przez najwyższą inteligencję – Kapłanów, pod których przywództwem ludność raz do roku zbierała się w Kaplicy położonej między obozami. Wspólne modły pozwalały im osiągnąć wyższy stan ducha, a bogowie czerpali radość ze swego stworzenia. Wierni mieszczanie składali ofiary pod posążkiem boga zwanego przez ludzi Sadarosem, w zamian otrzymując wszelakie dobra. I tak toczyły się losy wiernych, a ich życie opływało miodem i mlekiem.

Lecz była też i trzecia osada, kierowana przez pogańskich magnatów, a zasady tam panujące nie miały racji bytu w pozostałych częściach kontynentu. Tutejsi mieszkańcy żyli z kradzieży, a ich honor splamiony był kłamstwem i bratobójstwem. Przemysł stanął w miejscu, gospodarka coraz częściej dawała znać o swoich wadach. Najbardziej dochodowym zajęciem była produkcja broni, hurtowo skupowana przez armię barbarzyńców, którzy regularnie grabili opływające bogactwami ziemie wyznawców Sadarosa. Podczas jednego z długo planowanych ataków jeden z barbarzyńców dostał się do kaplicy, wynosząc z niej największe sacrum – posążek Bożego Ojca. Wtedy z nieba zstąpił grom, niszcząc posążek na dwanaście kawałków, a z barbarzyńcy pozostawiając jedynie kość piszczelową.

kylavo online

Tym czasem władze wiernych plemion ogłosiły stan wojenny, oskarżając o kradzież posążka siebie nawzajem. Całą krainą zawładnęła wojna, a ludzie spokojni, wierzący w prawdę zniknęli, niczym nie odróżniając się od barbarzyńców, których jeszcze niedawno potępiali. Lecz znalazła się grupa nielicznych, wyznających jeszcze podstawowe zasady moralności. Udali się oni ku południu, w poszukiwaniu nowej, nieskalanej złem ziemi. Podczas tej wyprawy jeden z Guru odnalazł kawałek posążka, a w miejscu śmierci barbarzyńcy wybudował nową kaplicę. Przez lata zgłębiał tajemnicę kamiennego posążka, odkrywając ją na krótki czas przed swoją śmiercią.

Ów posążek został stworzony przez trójcę bogów w ramach podarku dla najwyższego stwórcy – Sadarosa. Najwyższy z Najwyższych w zamian zesłał ich na ziemię, nad którą mieli panować. Lecz ich nowe życie nie sprawiało im zbytniej przyjemności. Osamotnieni bogowie stworzyli człowieka, rezygnując ze swej boskiej potęgi. Kamienny posążek pozwalał im łączyć się z krainą Sadarosa, czerpiąc z niej wszelakie dobra. W razie apokalipsy posążek miał zostać zniszczony, aby nie dopuścić grzesznych do niebios. Posążek po destrukcji miał rozpaść się na dwanaście części, które miały zostać rozniesione przez wiatr po całym kontynencie. Tylko ponowne złożenie posążka może wrócić ludziom dostatnie życie.

Mieszkańcy nowo założonego grodu zrezygnowali z działań wojennych, pozostawiając skromną armię przy murach swojej osady. Większość mieszkańców rozpoczęła poszukiwania pozostałych jedenastu części, a ich cele szybko zostały zauważone przez mieszkańców pozostałych trzech grodów. Kawałki posążka stały się najwyższą wartością, przez co skupiły na sobie uwagę wielu poszukiwaczy skarbów…

Czy jesteś gotów przeważyć szalę tej wojny?

W Kylavo Online wcielić się można w przedstawiciela jednej z sześciu klas głównych. Są nimi:

kylavo online
  • Łowca – postać charakteryzująca się niezwykłą szybkością i zwinnością. Używa wszelakiej broni dystansowej – łuków, kusz – oraz krótkiej broni białej – sztyletów. Swojej zręczności zawdzięcza wysoką szybkość ruchu, oraz częste uniki w starciu wręcz. Jego słabą stroną jest niska obrona, oraz atak fizyczny, jednak nadrabia to znajomością kilku czarów obszarowych.
  • Skrytobójca – kolejna postać o wysokiej zręczności. Używa głównie sztyletów, niekiedy krótkich mieczy. Podobnie jak Łowca, szybko się porusza, lecz w przeciwieństwie do niego zadaje spore obrażenia, kosztem słabego poziomu magii.
  • Kapłan – posługuje się głównie magią leczącą. Do walki wykorzystuje magiczne runy, oraz niewielką ilość umiejętności ofensywnych. Swoją niewielką obronę nadrabia umiejętnościami wspierającymi, przez co spisuje się w walkach drużynowych.
  • Nekromanta – czarodziej posługujący się czarną magią. Ataki obszarowe dużego zasięgu o wysokich obrażeniach dają mu duże szanse w walce z kilkoma przeciwnikami. Słaba defensywa, oraz znikome obrażenia w walce wręcz nie stoją mu na przeszkodzie.
  • Paladyn – typowo fizyczna postać posługująca się bronią białą. Jego główną zaletą jest wysoka obrona, ataki obszarowe krótkiego zasięgu, oraz podstawowa znajomość magii leczącej.
  • Barbarzyńca – amator broni dwuręcznej, takiej jak ciężkie topory, miecze, maczugi. Jego specjalnością jest siła fizyczna, spore obrażenia kosztem szybkości ruchu. Słabymi stronami barbarzyńcy są przeciętna defensywa i znikoma znajomość magii.

Co oferuje Kylavo Online?

kylavo online

Ciekawy świat przedstawiony wypełniony jest masą dialogów i zróżnicowanych zadań, co sprawia, że gra nie skupia się tylko i wyłącznie na zdobywaniu doświadczenia poprzez walkę, a fabułę poznajemy w trakcie gry. Rozbudowany silnik umożliwia zbieranie surowców, scalanie przedmiotów (tzw. crafting – kowalstwo, alchemia), przeróżnego rodzaju umiejętności: ofensywne, defensywne, wspomagające (buffy), leczące. Podzielić je można także na obszarowe, krótkiego zasięgu, długiego zasięgu, liniowe, a także używane wyłącznie na sobie (tzw. Self-Cast). Gracz może rozwijać swoje umiejętności w walce konkretnym typem broni i magii, przez co stale zwiększa swoje obrażenia. Z każdym poziomem gracz może podnieść do trzech z pięciu statystyk, dzięki czemu w jeszcze większym stopniu kreuje swoją postać. Wspólną zabawę i zjednoczenie w walce gwarantuje system drużyn (tzw. Party) i gildii. A to wszystko opiewa klimatyczny podkład muzyczny.

Oficjalna strona projektu.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...