Bez BlizzConu w tym roku

1 minuta czytania

Blizzard ujawnia swoje plany na najbliższe miesiące. W tym roku musimy pożegnać się z BlizzConem, który odbywał się nieprzerwanie od 2005 roku. To właśnie na tej imprezie Blizzard zwykle ujawniał tytuły nowych gier lub rozszerzenia do już istniejącej. Czy należy to uznać za znak, że w 2012 roku nic dobrego nas nie czeka?

blizzcon, blizzard

Blizzard w tym roku postanowił zrezygnować z corocznej imprezy o nazwie BlizzCom. W czasie jej trwania gigant zwykł dzielić się informacjami na temat projektów, nad którym pracuje studio. Dostać się na BlizzCon było nie lada osiągnięciem, zaś rosnące z roku na rok ceny biletów dobitnie pokazywały, jak wielkim zainteresowaniem cieszyła się ta impreza.

W ty mroku BlizzConu jednak nie będzie. Powodem takiej decyzji ma być podobno napięty do granic możliwości grafik studia, które pracuje nie tylko nad Diablo III, ale także dodatkami do World of Warcraft oraz StarCraft 2. Na otarcie łez czeka na nas globalna impreza e-sportowa o nazwie Battle.net World Championship 2012, w której udział wezmą fani gier Blizzarda i najlepsi zawodnicy z całego świata. Mistrzostwa mają się odbyć pod koniec roku w Azji.

Blizzard zapowiada, że BlizzCon powróci w 2013 roku. Strasznie zapracowani są panowie, a może nie mają co pokazać?

Komentarze

0
·
Raczej nie ma co pokazać. Blizz ma tylko 3 dobre uni, oba są maglowane właśnie na całego.
0
·
Szkoda. To była jedna z ciekawszych imprez w kalendarzu branżowym i z pewnością wszyscy, jako gracze, odczujemy jej brak. Nawet, jeżeli nie mieli nic intrygującego do pokazania, to nie zapominajmy, że BlizzCon zawierał mnóstwo smacznych paneli dyskusyjnych, konkursów i był jedyną z najlepszych okazji do zadania pytania developerom. Taki ruch dziwi tym bardziej, iż te wydarzenie było raczej świętem dla wiernej społeczności fanów i pewnym ukłonem w jej kierunku niż "łoł... pokażemy 7 nowych zwiastunów CGI, 35 świeżych filmków z rozgrywki i ujawnimy nowe projekty, aby zmiażdzyć konkurencje!!!11111jedenjedenjeden". Poza tym, kilka ciekawych rzeczy zawsze można zdardzić, np. przyszłe plany co do łatek, nowych zawartości, rozwijania uniwersum (bo przecież nie tylko gry) czy zupełnie przyziemne rzeczy jak wyniki sprzedaży.

Kupy się to w ogóle nie klei.
0
·
Brak BlizzConu będzie częstym pytaniem do Blizzarda, bo jak napisałem Tokar:"Kupy się to w ogóle nie klei."

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...