Mikołaju, to już czas?

2 minuty czytania

Być może nie każdy z was wie, iż na ostatnią sobotę listopada przypada Dzień Bez Zakupów. Zapomnijcie o godzinowych spacerach po halach i centrach handlowych. Nadchodzą jednak Mikołajki i święta Bożego Narodzenia, więc warto już zacząć się zastanawiać nad prezentami zanim hordy kupujących (jak co roku) sprzątną wam sprzed nosa co lepsze kąski. Tylko na co się zdecydować? Skoro dziś sami nie "powinniście" kupować podarunków, poniżej znajdziecie kilka pomysłów (wraz z cenami), które mogą przypaść wam do gustu.

lego, prezenty

Rozpocznijmy od książek, czyli dość popularnego tematu w kwestii prezentów, ale zarazem najbezpieczniejszego. Sklepy kuszą licznymi przecenami. Trzeba rzecz jasna uważać na wszelkiego rodzaju promocje, bo może się okazać, że przeceniona cena w istocie była wyższa od tej, która została przekreślona wielką, czerwoną kreską.

Gusta pozostają różne, lecz chyba każdy fan fantastyki słyszał lub przynajmniej kojarzy nazwisko Tolkien. Twórca Śródziemia doczekał się ostatnio obniżenia cen swojego "Władcy Pierścieni". Chociażby na empik.com możemy zaopatrzyć się w całą trylogię za nieco ponad 50 PLN, choć rzecz jasna dla niektórych równie ważne jest wydanie. Ładniejsza okładka i papier to dodatkowe złotówki, cena potrafi wzrosnąć dwukrotnie i nawet przekroczyć tę liczbę. Wydawnictwo MUZA S.A proponuje wydanie przygód Powiernika Pierścienia za 110,49 PLN. Ciekawostką pozostaje fakt, iż mnie udało się nabyć "Władcę Pierścieni" w salonie empiku za 99,90 PLN. Cena ta była o tyle atrakcyjna, iż książki wydało wydawnictwo Amber, które słynie z wysokiej jakości. Warto więc czasem poszukać dokładnie, bo promocje świąteczne czasami w istocie są okazją.

Jak już informowaliśmy, w przyszłym roku spodziewać się możemy drugiej odsłony komputerowej adaptacji książek A. Sapkowskiego z serii o Wiedźminie. Niedawno cała literacka saga otrzymała nowe okładki, inspirowane grafikami koncepcyjnymi z gry. Cena jednego tomu waha się w okolicach 35 PLN, zaś za cały pakiet możemy zapłacić niecałe 270 PLN, korzystając z promocji sklepu gildia.pl.

Nie wolno zapominać o licznych fanach uniwersum Dungeons& Dragons. Dla nich także może znaleźć się jakaś książka pod choinką. Może będzie to podręcznik do gry, lub też trzeci tom serii "Najemnicy", który może wpaść w nasze ręce za marne 26 PLN? Może jednak warto rozpocząć od pierwszego tomu, lub też całkowicie zostawić te wszystkie lochy i smoki, by udać się w bezkres galaktyki? "Objawienie", nie tylko z racji tytułu, może się okazać strzałem w dziesiątkę dla każdego fana tej serii gier od BioWare.

Poruszyłem temat gier, więc pora się nim zająć. Nie musimy decydować się jedynie na tytuły, które lada moment mają, lub też właśnie pojawiły się na rynku. Niektórzy wciąż nie grali chociażby w Dragon Age czy Mass Effect 2. W ciemno można kupować grę video opartą na ostatniej ekranizacji Harry'ego Pottera, jeśli obdarowywany z wypiekami na twarzy śledzi losy swojego ulubionego bohatera. Miłośnicy szybkiej rozgrywki powinni skierować oczy w stronę gry "Tron: Evolution", która zadebiutuje u nas 3 grudnia, ale w przedsprzedaży można ją zamówić za blisko 105 PLN.

To jednak nie jedyne rozwiązania. Wciąż można skusić się na jakiś film (różne sklepy oferują specjalne zestawy), lub nawet na gadżety związane z daną tematyką. W końcu fan Star Wars nie pogardzi hełmem Lorda Vadera.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...