Koniec Matrix Online

1 minuta czytania

Matrix Online, czyli jak sama nazwa wskazuje gra MMO osadzona w świecie stworzonym przez braci Wachowskich, poprzedniego wieczoru zakończyła swoją działalność. W ciągu czterech lat swojego istnienia nie doczekała się na tyle dużego grona fanów, przez co autorzy zdecydowali się na ostateczne zamknięcie serwerów.

matrix online

Już od dłuższego czasu było wiadome, że 30 lipca bieżącego roku serwery zostaną wyłączone, ale o "wyciągnięciu wtyczki" producenci poinformowali także na oficjalnej stronie gry.

Autorzy chcąc zachęcić tą niewielką część aktywnych graczy do dalszej gry przygotowali masę atrakcji. Uczestnicy byli zamieniani w losowe postacie oraz otrzymywali ciastka. Maksymalne poziomy oraz duża ilość gotówki umożliwiały wypróbowanie wszystkich umiejętności oraz przedmiotów. Dodatkowo każdy miał okazję powymieniać się kilkoma zdaniami z pracownikami Sony Online Entertainment. Patronat nad tym wydarzeniem objęło radio internetowe CatziRadio, a relację z ostatnich godzin sporządził serwis giantbomb.com. Ciężko uwierzyć, że produkcja nie cieszyła się popularnością? Matrix Online tak naprawdę mógł zostać nazwany problematycznym średniakiem.

Komentarze

0
·
Cóż masa bugów i kiepska reklama załatwiła sprawę braku popularności. Aż dziw bierze, że Sony dopiero teraz zdecydował się oficjalnie pogrzebać The Matrix Online. A można by było wyrzucić abonament, wprowadzić pół-płatny model rozgrywki (jakieś punkt i za nie kupować jakieś bonusy i.t.p.), wykasować bugi oraz porządnie rozreklamować grę (YouTube?) i jestem pewien, że gracze by przyszli. W końcu świat i klimat Matrixa jest wyjątkowo smakowity. Cóż, jak widać łatwiej grę wyłączyć.

Po tytule nie będę płakał (bo i nie ma po czym), ale i tak to zawsze smutno, jak jakaś gra odchodzi w wirtualny niebyt.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...