DevGAMM rusza do Gdańska

1 minuta czytania

Informacja prasowa

devgamm rusza do gdańska

Konferencje dla wydawców i developerów są jednymi z najważniejszych wydarzeń w świecie tworzenia gier, dlatego miejsce ich organizacji zawsze przyciąga sporo uwagi. Tym razem padło na Gdańsk, gdzie już w dniach 1-2 marca tego roku odbędzie się pierwsza organizowana w Polsce konferencja DevGAMM.

Całe zajście jest tworzone we współpracy z firmą Digital Vikings, której hasłem przewodnim w działaniu jest tworzenie mostów między indie developerami a wydawcami i inwestorami. Zaś miejsce wybrano ze względu na dużą liczbę Ukraińców i Białorusinów, którzy z racji obecnej sytuacji geo-politycznej przenieśli się do Polski. Cała konferencja ma też na celu ułatwienie im integracji z lokalną społecznością.

W ramach wydarzeń twórcy będą mogli sprezentować swoje gry na DevGAMM Showcase, co pozwoli uczestnikom na przyjrzenie się projektom i wyrażenie na ich temat swoich opinii. Ponadto całości eventu ma też towarzyszyć Matchmaking dla wydawców i developerów, mający na celu ułatwienie powstawania nowych więzów współpracy w branży.

Należy też wspomnieć, że w programie imprezy znajdzie się również Digital Vikings Awards – nowy konkurs przeznaczony dla twórców gier indie. Najlepszy wydawca otrzyma również nagrodę The Best Indie Publisher of 2022.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...