Prawa do filmów i gier Władcy Pierścieni na sprzedaż

1 minuta czytania

prawa do filmów i gier władców pierścieni na sprzedaż

Uniwersum Śródziemia to coś, czego nikomu nie trzeba przedstawiać. Najsłynniejsza trylogia Tolkiena obrosła w naszych kręgach ogromną legendą i licznymi produkcjami, tak lepszymi jak i gorszymi. Stworzenie dzieła w tym świecie po prostu gwarantuje przyciągnięcie ogromnej uwagi, a teraz ktoś będzie mógł spełnić to marzenie. Stanie się tak z powodu wystawienia praw licencyjnych przez The Saul Zaentz Company.

Oferta złożona przez tę firmę obejmuje możliwość wykorzystywania nazwy i zawartości "Władcy Pierścieni" oraz "Hobbita" w filmach, grach wideo, dystrybucji gadżetów, wydarzeniach na żywo oraz parkach rozrywki. W chwili obecnej prawa te są wyceniane na około 2 miliardy dolarów. Dla przykładu Amazon wykupił prawa do nakręcenia serialu w 2018 roku za 250 milionów. A żeby było ciekawiej, to sukces ich produkcji może tę stawkę jeszcze wywindować.

Cały proces ma być nadzorowany przez ACF Investment Bank, zaś potencjalnych kupców jest kilku. Jednym z faworytów publiczności jest Warner Bros., odpowiedzialny za legendarną filmową trylogię. Pozwoliłoby im to na swobodniejsze operowanie marką, co może mieć tym większe znaczenie w związku z nadchodzącym anime ich autorstwa, "The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim". Ich pozycję jednak podkopują liczne konflikty z The Saul Zaentz. Zainteresowanie może też wykazać Amazon w przypadku sukcesu swojego serialu.

Źródło: www.gry-online.pl

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...