Twórcy Wasteland pracują nad hybrydą RPG z FPS

1 minuta czytania

inxile

Studio inXile widocznie odżyło po nawiązaniu współpracy z Microsoftem, natomiast niewątpliwy sukces i ciepłe przyjęcie przez społeczność graczy ich ostatniego dziecka – “Wasteland 3” – pozwalają marzyć, a przy okazji mierzyć naprawdę wysoko.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że ekipa pracuje nad next-genowym, wysokobudżetowym RPG dedykowanym konsoli Xbox Series X. Tytuł tworzony jest na silniku Unreal Engine 5, jego rozgrywka ma być przedstawiona z perspektywy pierwszej osoby, a całość ma cechować się “oszałamiającą” oprawą wizualną.

Teraz studio potwierdziło te rewelacje dodając, że wspomniany projekt jest największym w historii inXile. Dodatkowo gra ma zostać umiejscowiona w zupełnie nowym świecie, co oczywiście sugeruje, że Brian Fargo i spółka zamierzają rozwijać nową markę.

Co dalej? Redakcja PC Gamera natrafiła na najświeższą ofertę pracy stworzoną z myślą o tajemniczej grze. Jedną z kluczowych umiejętności ma być rozumienie połączenia pierwsoosobowego shootera z RPG, a zainteresowani muszą posiadać doświadczenie w tworzeniu strzelanek. Ogłoszenie mówi wprost, że w produkcji nie zabraknie potężnego uzbrojenia i unikalnych zdolności bojowych.

Brzmi… ciekawie. Choć szczerze pisząc, wolałbym aby inXile skupiło się na rozwijaniu klasycznych RPG i implementowanie nowoczesnych mechanizmów do znanych, lubianych klimatów niż decydowało się na wypłynięcie w kierunku nieznanych wód.

Komentarze

0
·
Byleby ich własne ambicje... Nie zeżarły ich.
0
·
Widać jaka przyszłość czeka ich pod butem Microsoftu. Farewell, isometric cRPGs, farewell!
0
·
Myślę, że mają teraz taką stabilność budżetową, iż stać ich na równoczesne tworzenie tej hybrydy i przy okazji "Wasteland 4"

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...