inXile Entertainment szykuje wysokobudżetowego RPG

1 minuta czytania

Brian Fargo i jego ekipa nie próżnują. Szef inXile Entertainment oficjalnie dzisiaj potwierdził, że studio zaraz po premierze “Wasteland 3” skupi większość swoich mocy przerobowych na kolejnym dużym projekcie. Ten ma być RPG nowej generacji, który zostanie oparty na prezentowanym niedawno Unreal Enigne 5.

unreal engine 5

Oprócz tej krótkiej informacji, nie wiemy o produkcji nic. Prawdopodobnie, biorąc pod uwagę bliskie stosunki firmy z Microsoftem, będzie ona przeznaczona na platformy PC i Xbox Series X, a więc na jakiś czas szerokim łukiem ominie PlayStation 5. Spekuluje się również, że będzie tu chodzić o zupełnie nową markę, która ma być nastawiona na akcję.

Więcej informacji poznamy prawdopodobnie po premierze “Wasteland 3”.

Źródło: twitter.com

Komentarze

0
·
Jeszcze ponad trzy miesiące do premiery Wasteland 3, a oni już ogłaszają, że zamierzają pracować nad nowym projektem? Lepiej niech się skupią nad swoją obecną grą i dopracują wszystko do ostatnich szczegółów.
0
·
Akurat to normalna praktyka, każde większe studio sobie dłubie nad kilkoma rzeczami jednocześnie Rzecz jasna jest jeden priorytetowy projekt, którym zajmuje się większość zespołu i kilka pomniejszych, nad którymi pracuje garstka ludzi szkicując podstawowe koncepcje. Po ukończeniu priorytetowej gry i po jej premierze zdecydowana większość (cześć developerów zostaje, aby wspierać produkcje i klecić do niej jakieś dodatki) przechodzi do tworzenia kolejnej, wstępnie rozpoczętej produkcji. I tak to się kręci dynamicznie.

Taki "Cyberpunk 2077" został ogłoszony na 3 lata przed premierą "Wiedźmina 3". "The Elder Scrolls VI", mimo że wiemy o pracach nad nim, ukaże się gdzieś koło 2025 roku i kilka lat po premierze "Starfielda", który jest teraz priorytetowym projektem Bethesdy.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...