Pierwsze gry na wyłączność Epic Games Store ruszają w świat

2 minuty czytania

Ludzie deklarujący stan wojny z Epic Games Store mogą wydać z siebie okrzyki radości. W ciągu ostatnich kilku dni w ich liniach obrony doszło do wyłomu w formie zakończenia pierwszych umów na wyłączność. Wśród tych tytułów są "Ashen", "Hello Neighbor: Hide and Seek" oraz "Hades: Battle out of Hell".

epic games store

Kiedy w 2018 roku Epic Games Store zaczął prowadzić swoją działalność, zadeklarował stosowanie agresywnej polityki, wymierzonej głównie w giganta na rynku – Steama. Jedną z zaimplementowanych metod walki było korzystanie z exclusive'ów, czyli zawieranie umów na wyłączną dystrybucję pewnych tytułów przez określony okres czasu, na ogół roku. Polityka ta niejednokrotnie spotkała się z co najmniej chłodnym stosunkiem graczy. Nie sądzę, by niezbędnym było przypominanie zamieszania związanego choćby z premierą "Metro: Exodus". Czas jednak płynie nieubłaganie, co oznacza koniec pierwszych okresów wyłączności, jakie zapewnili sobie twórcy "Fortnite'a". W ciągu ostatnich dni stało się tak z grami "Ashen", "Hello Neighbor: Hide and Seek" oraz "Hades: Battle out of Hell".

"Ashen" to RPG inspirowany serią "Dark Souls". Poza Steamem, jest dostępny również na GOG-u, w obu przypadkach oferowany w promocyjnej cenie. Nie zapominajmy o wersjach konsolowych na Nintendo Switch, PS4 i XONE. W tym wypadku warto zwrócić uwagę na fakt, że równocześnie w sprzedaży pojawiło się DLC o tytule "Nightstorm Isle", które na Epic trafiło we wrześniu. Ma to związek z faktem, że umową na wyłączność była objęta tylko podstawowa wersja gry. Daje to również nadzieję, że podobnie sprawa rozstrzygnie się z innymi exclusive'ami. Dalej mamy "Hades: Battle out of Hell" (roguelike'a akcji autorstwa studia Supergiant Games, znanego z takich tytułów jak "Bastion", "Transistor" czy "Pyre"), oraz "Hello Neighbor: Hide and Seek" (przygodowej skradanki będącej kontynuacją dobrze znanej publice produkcji z 2017 roku).

Nie jest to koniec dobrych informacji, bowiem w kolejce czekają kolejne tytuły. W ciągu pierwszych czterech miesięcy 2020 roku fani mogą się też spodziewać takich pozycji jak "Genesis Alpha One", "Metro Exodus", "Satisfactory" i "Borderlands 3".

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...