Grounded – pierwszy trailer nowego dziecka Obsidian Entertainment

1 minuta czytania

Nie wiem jak skomentować trailer najnowszej produkcji Obsidianu. Porzucenie gatunku cRPGie z rozbudowanymi historiami i tonami statystyk na rzecz n-tego klonu "Rusta" czy innej gry skupionej na przetrwania z szatą graficzną à la "Fortnite" może wydawać się strzałem w stopę. Z boltera. Ale przekonamy się. Więc o czym jest ta gra? Pamiętacie ten stary film "Kochanie zmniejszyłem dzieciaki"? "Grounded" jest jego duchową kontynuacją. Jako dziecko zmniejszone do rozmiarów mrówki musimy przetrwać w brutalnym świecie przydomowego podwórka. Czekają na nas walki z gigantycznymi insektami, budowanie szałasów z zapałek i uważanie, aby nasi rodzice nas nie rozgnietli.

grounded

Gra będzie miała premierę na wiosnę 2020 roku. Domyślną platforma jest Xbox One.

Komentarze

0
·
Eee, serio? Kolejny survival? Cokolwiek innego byle nie kolejna gra z rąbaniem drzewa, stawiania chałup i odpierania nocnych stworów. Momentami myślałem, że oglądam gameplay The Forest z przed lat.

Nie jestem w stanie zrozumieć czemu Obsidian uznało to za dobry pomysł. Czy Microsoft kupuje firmy tylko po to, aby robiły kolejne Minecrafty?

[Dodano po 34 minutach i 28 sekundach]

Podobno niewielka grupka 13 osób z Obsidian to robi jako projekt ich pasji i nie ma związku z Microsoftem (wcześniej już była robiona, wciąż kiepskie wyczucie czasu). A że Obsidian ma 200 pracowników, to można uznać że pozostałe 187 zajmuje się rpgami.

Nie róbmy igły z widły (mnie też to dotyczy ). Co prawda Obsidian mogło to ogłosić jako poboczny projekt obok większego rpga czy rozszerzenia.
0
·
Niewypał i nieporozumienie, tym bardziej w momencie, gdy Obsidian ma chyba najlepszy "flow" od lat i każdy większy RPG'owy projekt spotkałby się z hypem na niewyobrażalną skalę.

Nie mój cyrk, nie moje małpy - z całą pewnością sobie daruje, a i jest wiele ciekawszych gier o tematyce survivalowej niż to gunwo.
0
·
Duże rozczarowanie

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...