Zanurz się w odmęty detektywistycznego śledztwa w The Sinking City

2 minuty czytania

Informacja prasowa

Na sklepowe półki trafia dziś The Sinking City: najnowsze dzieło studia Frogwares. Tytuł będący połączeniem gry przygodowej z detektywistyczną jest już dostępny na platformy PC, PS4 i Xbox One nakładem CDP.

the sinking city

Osadzona w latach 20. XX w. fabuła opowiada historię Charlesa W. Reeda – prywatnego detektywa, który przybywa do amerykańskiego miasta Oaktown w stanie Massachusetts, aby odkryć prawdę o tym, co spowodowało pustoszącą miasto powódź oraz opanowało umysły jego mieszkańców. Targany coraz bardziej niepokojącymi halucynacjami, otoczony potworami i niewyjaśnionymi wydarzeniami, doświadczony detektyw nie cofnie się przed niczym, wierząc, że wszystko to jest tylko wytworem wyobraźni. Dlatego w trakcie mrocznego dochodzenia gracz musi dbać o swoje zdrowie psychiczne – tylko to pozwoli odróżnić prawdę od szaleństwa, pokonać koszmarnych przeciwników i rozwiązać zagadkę. Na swojej drodze spotkają go nie tylko liczne zagadki, ale także ciężkie wybory, które wpłyną na rozwój historii.

Tajemnice, potwory, halucynacje

Cechy gry:

  • Przytłaczająca atmosfera i historia inspirowana uniwersum H.P. Lovecrafta
  • Ogromny, otwarty świat, który możesz odkrywać pieszo, łodzią lub w stroju nurka
  • Każda sprawa może być rozwiązana na wiele różnych sposobów oraz posiadać różne zakończenia, wszystko zależy od twoich działań
  • Arsenał broni pochodzącej z lat 20. XX w., którą możesz walczyć z przerażającymi potworami
  • Dbaj o swoje zdrowie psychiczne, tak, aby odróżnić prawdę od szaleństwa

The Sinking City zostało stworzone przez wielokrotnie nagradzane za serię gier Sherlock Holmes – niezależne studio Frogwares. Wydawcą jest BigBen. Za dystrybucję gry na platformy PC, PS4 i Xbox One w Polsce odpowiada CDP sp z o.o.

Wydanie fizyczne gry z polskimi napisami jest dostępne w edycji Day One, wraz z dodatkową zawartością w grze. DLC Pakiet detektywa zawiera zestaw do pierwszej pomocy, przybornik oraz leki psychotyczne, a także fizyczny gadżet: materiałową mapę Oakmont. Grę można już kupić w w dobrych sklepach z grami, m.in. Media Markt, Media Expert, Empik czy RTV Euro AGD.

the sinking city the sinking city the sinking city the sinking city

Komentarze

0
·
Czy to jest coś w stylu Silent Hill, albo Resident Evil?
0
·
Mi to bardziej przypomina Alone in the Dark. XD
0
·
Słabo znam tą serię. Warto zagrać, jeśli lubi się tego typu gry?
0
·
I jeszcze jak! "Alone in the Dark" to ojciec survival horroru i "Resident Evil" wraz z "Silent Hillem" mocno się na nim wzorowały. Dodatkowo całą oryginalną trylogię można kupić za grosze na GoGu.
0
·
Alone in the dark - zdecydowanie. Druga część, ta z piratami. Ale to akurat są dobre wzory.
Jak ogram (mam nadzieję, że już wkrótce) to się podzielę wrażeniami.
0
·
Według mnie w drugiej części było za mało horroru, a za dużo survivalu. Ale większość walk była całkiem pomysłowo wykonana, podobało mi się, że przeciwnikom można uciec, pokonać sposobem lub używać przebrań.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...