Legends of Amberland: The Forgotten Crown jest dostępne w usłudze Steam Early Access

3 minuty czytania

"Legends of Amberland: The Forgotten Crown" stylem i typem rozgrywki nawiązuje do popularnych w latach 90. (i 80. i po części nawet 70.) serii "Might&Magic" i "Wizardry". Za grę odpowiada jednoosobowe studio Silver Lemur Games , którego właścicielem, programistą, grafikiem, scenarzystą itd. jest, niespodzianka, nasz rodak Krzysztof Koźmik. Czyżby szykował się hit na miarę "Wiedźmina"?

legends of amberland: the forgoten crown

Gra jest klasycznym zachodnim RPG-iem zainspirowanym grami z lat 90. Jest to gra w stylu, którego osobiście brakuje mi w współczesnych czasach. Lekka, baśniowa, epicka, heroiczna i z pewną dozą poczucia humoru. Taka, która nie wymaga tysiąca godzin do ukończenia lub nieskończonego grindowania, aby móc popchnąć fabułę. Gra, która odpowiada graczom, którzy podobnie jak ja nie mogą poświęcić 40 godzin na przejście gry, ale wciąż chcą zagrać w coś wywołującego nostalgię za grami z dawnych dni.

legends of amberland: the forgoten crown

Zasady przyjęte podczas tworzenia gry:

 • Typowe dla klasyków obracanie się o 90 stopni, pierwszoosobowa perspektywa, turowa walka i skokowe poruszanie
 • Tworzenie własnej siedmioosobowej drużyny
 • Dowolne zwiedzanie wielkiego, otwartego świata
 • Szybko rozstrzygające się starcia. Możliwość szybkiej podróży. Łatwe zarządzanie ekwipunkiem. Zero grindowania
 • Lekka oraz baśniowa fabuła o bohaterach podejmujących się szlachetnej misji
legends of amberland: the forgoten crown

Mechanika

Pod względem mechaniki jest to w pełni gra turowa (więc podczas walki możesz wstać i pójść zrobić sobie hernate) ze skokowym poruszaniem. Wszystko jest wykonywane w niezwykle szybkim tempie, zarówno walka jak i podróżowanie. Moim celem było ukrócenie najnudniejszych części gry i wyłuszczenie najfajniejszych. Mechanika w większości jest tradycyjna i prosta z kilkoma nowoczesnymi dodatkami jak system przeciążenia ekwipunku.

legends of amberland: the forgoten crown

Świat i fabuła

Fabuła jest baśniowa, podobna mitom i heroicznemu fantasy. Wcielasz się w rolę dobrych gości na misji mającej na celu zwalczenie sił zła. Świat można zwiedzać według własnego uznania, tylko kilka lokacji jest zablokowanych. Możesz iść, gdzie chcesz, i podejmować się zadań w dowolnej kolejności. Dodatkowo możesz wybrać zestaw zadań w celu ukończenia gry (dodatkowo nie wykluczają się one, więc jeśli chcesz, możesz ukończyć wszystkie zadania). Gra jest bardziej skupiona na świecie niż na fabule. Jednym z priorytetów było stworzenie świata gry, który sprawiał wrażenie żywego, pozwalającego na zwiedzanie go w dowolny możliwy sposób, zamiast podążania za liniową serią zadań.

legends of amberland: the forgoten crown

Gra zaczyna się, gdy królewski czarodziej odnajduje zapiski mówiące o starożytnej koronie należącej do królewskiej rodziny od pokoleń. Nikt jednak wcześniej nie słyszał o koronie, a w archiwach znajdowała się tylko jedna wzmianka. Podczas dalszych badań dowiedział się, że na koronę rzucono potężne zaklęcie zapomnienia z niewiadomego źródła, które sprawia, że wszyscy w królestwie zapomnieli, że kiedykolwiek istniała. Czarodziej zdecydował się sprawdzić, kto i dlaczego zadał sobie tyle trudu, aby ukryć istnienie korony. Wezwał więc drużynę szlachetnych herosów i powierzył im misję odnalezienia korony i odkrycie źródła zaklęcia.

legends of amberland: the forgoten crown

Minimalne wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Win XP, Win 7, Win 8, Win 8.1, Win 10
 • Karta graficzna: Rozdzielczość ekranu wynosząca co najmniej 1280x768.
 • Wolne miejsce na dysku: 99 MB
 • Dodatkowe uwagi: Grę można uruchomić na dowolnej konfiguracji sprzętowej, nawet mocno przestarzałej

Zalecane wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Win 10, Win 7
 • Karta graficzna: Rozdzielczość ekranu 1920x1080 Full HD.
legends of amberland: the forgoten crown legends of amberland: the forgoten crown

Źródło: store.steampowered.com

Komentarze

0
·
Smutne, niby nasz rodak stworzył, ale bezczelnie nie ma Polskiego języka, takie żałosne trochę.
Brr... grać w RPG po angielsku, koszmar.... Jestem na NIE~!
0
·
Cóż polska wersja językowa to dodatkowe wydatki, a w przypadku produktu tak niszowego należy ciąć koszty i wybrać coś co spodoba się szerszej publiczności.
0
·
Jako Polak, powinien robić grę po Polsku, a potem sobie ją przetłumaczyć... czy koszta, raczej czas.
No nic, smutne po prostu.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...