Carice van Houten odwiedz organizowany po raz pierwszy w Polsce Comic Con

2 minuty czytania

Uznawana za jedną z najzdolniejszych aktorek europejskich, Holenderka Carice van Houten odwiedzi Polskę w ramach festiwalu Warsaw Comic Con. Gwiazda popularnego na całym świecie serialu "Gra o Tron" w którym wciela się w rolę przebiegłej i tajemniczej Melisandre, pojawi się na zaproszenie organizatora festiwalu: PTAK WARSAW EXPO mieszczącego się w warszawskim Nadarzynie.

warsaw comic con

Spotkanie z aktorką będzie nie tylko gratką dla fanów wspomnianego serialu. Warto wspomnieć o innych sukcesach artystki. Już pierwsza główna rola – tytułowa kreacja w filmie "Suzy Q" Martina Koolhovena, przyniosła jej Złotego Cielca dla najlepszej aktorki. Wkrótce potem odebrała kolejną nagrodę – Top Naeff Award za swój dorobek teatralny, a kolejne wyróżnienie Złotego Cielca zdobyła za występ w komedii fantasy "Panna Minoes – kocia agentka". W sumie została wyróżniona tą prestiżową nagrodą aż pięć razy.

Polscy widzowie znają Carice przede wszystkim z takich produkcji jak "Walkiria", czy "Egzorcyzmy Dorothy Mills”.

warsaw comic con

Obecnie van Houten spędza czas nie tylko na planie "Gry o tron", ale również występując przed kamerą dużych hollywoodzkich produkcji. W ubiegłym roku można było zobaczyć ją między innymi w dramacie "Zwycięzca" Stephena Hopkinsa, gdzie wykreowała postać niemieckiej reżyserki Leni Riefenstahl, i thrillerze "Brimstone".

warsaw comic con

Warto zaznaczyć, że Warsaw Comic Con jest pierwszym festiwalem tego typu w Polsce, a znanym na całym świecie. Po San Diego, Paryżu, Londynie czy Berlinie przyszedł czas na Warszawę. Przedsięwzięcie jest możliwe przede wszystkim dzięki możliwościom infrastrukturalnym i organizacyjnym PTAK WARSAW EXPO. Tworzony z myślą o wszystkich fanach popkultury, wielbicielach komiksów, książek, seriali, filmów i gier. Szeroki zakres tematyczny oraz wiele atrakcji dostępnych tylko na Warsaw Comic Con uczyni imprezę najlepszą i największą w tej części Europy. Pierwszy raz w tysiące fanów kultury komiksu i fantastyki będą miały okazję bezpośrednio spotkać się ze światowymi gwiazdami wielkiego formatu. W PTAK WARSAW EXPO pojawią się także brytyjski aktor Charles Dance, czyli Tywin Lanister z "Gry o tron" i Irlandczyk John Kavanagh – Wieszcz z "Wikingów", a organizatorzy zapewniają, że największe gwiazdy trzymają jeszcze w tajemnicy.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...