Rozpoczęła się zbiórka na Vigilantes – cRPGie osadzone w uniwersum neo-noir

4 minuty czytania

Za produkcję "Vigilantes" odpowiada irlandzkie studio Timeslip Softwork. W tym taktycznym, turowym cRPGie rozgrywającym się w uniwersum neo-noir wcielamy się w Sama Contino, ostatniego sprawiedliwego, który wypowiada wojnę mafii i sektom terroryzującym Reiker City.

vigilantes

Twórcy do 7 listopada bieżącego roku chcą uzbierać 5000 euro. Pracę nad "Vigilantes" sięgają 2014 dzięki czemu czas zbiórki i wymagana kwota są dość niskie jak na standardy Kickstartera.

No dobrze, ale czym twórcy przekonają nas do wsparcia lub zakupu swojej produkcji?

  • Gra rozgrywa się w świeżym i oryginalnym uniwersum neo-noir (neo-noir to proza Chandlera i filmy noir uaktualnione o motywy, treści i style nie istniejące w latach 40 i 50 XX wieku)
  • Walka wręcz posiada choreografię i jest niezwykle płynna.
  • Skomplikowany i oldschoolowy system rozwoju postaci oraz gameplay, unowocześnione o kilka ulepszeń typowych dla współczesnego game-devu.
  • Wspaniały klimat i atmosfera: zapadający w pamięć sojusznicy, morderczy przeciwnicy, upadające miasto wszystko żywe i prawdziwe dzięki wspaniałemu warsztatowi pisarskiemu, stronie artystycznej i voice actingowi.
  • Dane zdobyte dzięki szpiegostwu i inwigilacji wskażą kryjówki i placówki należące do przeciwników. Atakowanie przypadkowych zbirów nigdzie cię nie zaprowadzi.

Sam Contino tymi słowami opisuje swoją misję:

Temu miastu odbija. Gangsterzy jawnie przekupują i przenikają w szeregi urzędników. Oszalała na punkcie spluw paramilitarna bojówka wywołuje zamieszki na ulicach, w czasie, gdy rozgorączkowani fanatycy religijni, szwendają się po mieście, kradnąc wszystko co nie jest przybite na amen i puszczając z dymem wszystko co jest. Mam zamiar położyć kres temu wszystkiemu...

vigilantes

W celu pokonanie swoich wrogów Sam rozwinie następujące atrybuty:

vigilantes

Złota Rączka: Odzwierciedla zdolność bohatera do tworzenia i naprawiania przedmiotów oraz jego umiejętności medyczne. Zwiększa wartość Rzemiosła, Łamania Zabezpieczeń i Medycyny.

vigilantes

Krzepa: Zwiększa wartość Walki w Zwarciu i Materiałów Wybuchowych. Podnosi obrażenia zadawane podczas walki wręcz i broniami miotanymi, maksymalny udźwig bohatera oraz szansę na trafienie krytyczne.

vigilantes

Przywództwo: Zwiększa wartość Prezencji i Handlu, zapewnia bonusy dla towarzyszy poprzez zwiększenie zasięgu Dowodzenia oraz bonusów z niego wynikających.

vigilantes

Instynkt: Odzwierciedla zdolność bohatera do działania pod presją, opierając się głównie na przeczuciach, a nie na logice. Zwiększa wartość Broni Palnej i Inwigilacji oraz zapewnia bonus do szansy na trafienie krytyczne.

vigilantes

Chyżość: Odzwierciadla sprawność i prędkość bohatera. Zwiększa maksymalną ilość Punktów Akcji, liczbę Punktów Akcji dostępnych na turę, Inicjatywę i Klasę Pancerza.

vigilantes

Gruba Skóra: Odzwierciedla ilość ciosów mogących spaść na bohatera zanim padnie on na kolana. Zwiększa liczbę Punktów Życia, maksymalną ilość Punktów Akcji i Odporność

Atrybuty oczywiście wpływają na Umiejętności pozwalające Samowi na przetrwanie starć z przeciwnikami:

vigilantes

Walka w Zwarciu: Odpowiada za zadawanie oraz unikanie obrażeń wynikających z walki na pięści i bronią białą. Powiązana z Atrybutem Krzepa.

vigilantes

Broń Palna: Odpowiada za umiejętność obsługi wszelakich typów broni palnej od pistoletów i rewolwerów, a kończąc na ciężkich karabinach maszynowych i wyborowych. Powiązana z Atrybutem Instynkt.

vigilantes

Materiały Wybuchowe: Odpowiada za umiejętność obsługi ładunków wybuchowych oraz granatów i koktajli Mołotowa. Powiązane z Atrybutem Krzepa.

vigilantes

Inwigilacja: Określa ilość cennych informacji zgromadzonych podczas przeprowadzania akcji wywiadowczych w mieście i zwiększa prawdopodobieństwo znalezienia dodatkowego łupu po przeprowadzeniu operacji bojowych. Powiązana z Atrybutem Instynkt.

vigilantes

Rzemiosło: Zdolność bohatera do tworzenia nowych i naprawiania starych przedmiotów. Powiązane z Atrybutem Złota Rączka.

vigilantes

Medycyna: Wpływa na wydajność przedmiotów leczących i zdolność bohatera do zszywania ran. Powiązana z Atrybutem Złota Rączka.

vigilantes

Łamanie Zabezpieczeń: Pozwala na otwieranie zamków i rozstawianie bohaterów przed starciem> Powiązane z Atrybutem Złota Rączka.

vigilantes

Prezencja: Najczęściej używana podczas dialogów, zwiększa szansę na zakończenie rozmowy w korzystny dla nas sposób i zwiększa bonusy wynikające z Przywództwa bohatera. Powiązana z Atrybutem Przywództwo.

vigilantes

Handel: Pozwala na tańsze kupowanie i droższe sprzedawanie przedmiotów. Powiązany z Atrybutem Przywództwo.

Za pomocą tych Atrybutów i Umiejętności Sam chce się rozprawić z następującymi frakcjami:

Pierwszą jest Kościół Ostatecznego Wyzwolenia. Fanatyczni członkowie tego ugrupowania preferują walkę wręcz, a na swoje przestępcze życie zarabiają kradzieżą, sprzedażą narkotyków oraz prowadzeniem przychodni leczącej uzależnienia.

vigilantes

Następni są Traperzy, elitarna bojówka składająca się z świetnie wyszkolonych strzelców, którym bliżej do organizacji paramilitarnej niż ulicznego gangu.

vigilantes

Na końcu znajduję się Mafia. Jej członkowie są specjalistami w chowaniu swoich działań i interesów przed opinią publiczną.

vigilantes

Oczywiście nie staniesz przeciwko tak wymagającym wrogom sam. U twojego boku staną między innymi:

Ray Case

Emillia De Soto

Elena Furey

Jeszcze mały rzut okiem na okno ekwipunku.

vigilantes

"Vigilantes" będzie miało premierę w maju przyszłego roku. Jeżeli ktoś jest zainteresowany grą pod tym linkiem znajduje się gotowa do pobrania wersja demo.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...