Michael Dashow opuścił szeregi Blizzarda

1 minuta czytania

Niezwykle utalentowany i doświadczony artysta, posiadający siedmioletni (1998-2005) staż pracy w szeregach studia Blizzard Entertainment zrezygnował z piastowanego stanowiska... Stało się to przy okazji przenosin Blizzard North do głównej siedziby producenta w Irvine w Kalifornii.

Wielu z Was zapewne w ogóle nie kojarzy tej persony z produktami firmy... Uwierzcie, że efekty jego pracy oglądaliście niemalże na każdym kroku grania w Diablo II czy Diablo II: Lord of Destruction. Największy wpływ włożył w stworzenie postaci walecznego Barbarzyńcy oraz tajemniczej, aczkolwiek uroczej Czarodziejki. Czyli dwóch, spośród pięciu postaci z klasycznej wersji Diablo II. Powołał je do życia od przygotowania projektu, poprzez etap modelingu, teksturowania, animacji i innych efektów wizualnych. Myślę, że wielu fanów zgodzi się ze stwierdzeniem, że wykonał kawał profesjonalnej pracy!

Ostatnim dziełem stworzonym przez Michael'a była dedykowana poprawce programowej v1.11 tapeta przedstawiająca Andariel/Lilith w całej swej krasie. Osoby zainteresowane pod tym adresem znajdą sekcje prac wykonanych przez opisywanego autora i dotyczących serii Diablo.

Nadmienić należy, iż znajduje się tam także wypowiedź Michael'a dotycząca sytuacji przeniesienia Blizzard North do siedziby producenta w Irvine w Kalifornii. Nie jest to jednak zbyt pochlebna opinia dla włodarzy Blizzarda...

Firma straciła doskonałego eksperta, zapewne znajdą się inni, którzy godnie zastąpią jego miejsce, ale... Styl stworzony przez Michael'a Dashow'a będzie oryginalny i jedyny w swoim rodzaju...

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...