outpost2

Indyjska włóczęga

Indyjska włóczęga
Ocena użytkowników
9 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Don Pablos z Segowii, łotrzyk o wątpliwej renomie, lecz budzący nieodpartą sympatię, raczy nas barwną opowieścią o swoim pełnym przygód życiu w Hiszpanii Złotego Wieku i w Ameryce, którą wówczas wciąż nazywano Indiami. Zmienne koleje losu wiodły go od nędzy do bogactwa, od pogardy do uwielbienia, a jego nie całkiem szlachetne postępki wyniosły go z samego dna na pałacowe salony, ze szczytów Kordylierów w kręte rozlewiska Amazonii. Do tego mitycznego miejsca, gdzie nabierają kształtów wszystkie marzenia Nowego Świata – Eldorado!

Twórcą ilustracji do "Indyjskiej włóczęgi" jest Juanjo Guarnido, który urodził się w Hiszpanii, a potem zamieszkał w Paryżu, żeby dołączyć do studia Walta Disneya. Pracował tam jako animator. Później poświęcił się serii "Blacksad".

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Opowiadanie historii przez bohatera z pewnej odległości czasowej jest trudną zagrywką. Łatwo o wytrącanie z rytmu, a i do tak przedstawianej fabuły trzeba się przystosować, dać się jej rozkręcić. Niedawno oglądałem "Dżentelmenów" Guya Ritchie'ego, którzy bazowali na podobnej narracji i choć mają świetną scenę otwierającą, to kolejne minuty były potrzebne, by dobrze przebić się do zawartości i zupełnie zachwycić się filmem. Nie inaczej jest z "Indyjską włóczęgą", która po pierwszym szoku... czytaj dalej...

Wczytywanie...