wampir_maskarada

Hotel Dziwny: Śpiew Skrzekowyjca - Hotel Dziwny #2

Hotel Dziwny: Śpiew Skrzekowyjca
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Nadeszło lato i mieszkańcy Hotelu Dziwnego gorączkowo przygotowują się do obchodów Święta Muzyki. Zewsząd słychać strojenie instrumentów, próby śpiewu i dźwięki towarzyszące przygotowywaniu sceny do występów.

Z całego tego zamieszania niezadowolony jest tylko Kaki, który wprost znieść nie może wszechobecnego hałasu i postanawia znaleźć zaciszne schronienie w lesie. Ale tam napotyka… Skrzekowyjca, wielkiego i groźnego stwora, który marzy o roli w operze. Problem polega na tym, że śpiewać on nie potrafi, za to strasznie wyje!

„Śpiew Skrzekowyjca” to drugi tom niezwykle popularnej we Francji serii dla młodych czytelników. Jej bohaterami są mieszkańcy tytułowego hotelu: Kaki – puchaty, fioletowy i bardzo leniwy stworek; pan Snarf – recepcjonista duch; pan Leclair – szczur książkowy oraz Marietta, pozornie zwyczajna dziewczynka. W ich fantastycznych przygodach pomaga im także Celestyn, chłopiec z sąsiedztwa noszący kapelusz w kształcie grzyba.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Czytelnicy, którzy poznali już nietuzinkowych mieszkańców Hotelu Dziwnego, mają okazję spotkać ich ponownie i po raz kolejny będzie to spotkanie wyjątkowe. Komiks zapewni dobrą rozrywkę młodszym i starszym czytelnikom. Wciągająca historia i niebanalne ilustracje są tym, co po lekturze drugiego tomu komiksu można uznać za znaki rozpoznawcze serii. Hotel Dziwny zamieszkują postaci, którym daleko do standardowych mieszkańców znanych nam z wakacji pensjonatów. Tym razem mieszkańcy... czytaj dalej...

Komiksy z cyklu

  • Hotel Dziwny: Przez zimę do wiosny
    #1 Hotel Dziwny: Przez zimę do wiosny
  • Hotel Dziwny: Jego Wysokość Król Grzybów
    #3 Hotel Dziwny: Jego Wysokość Król Grzybów
Wczytywanie...