wampir_maskarada

Hotel Dziwny: Przez zimę do wiosny - Hotel Dziwny #1

Hotel Dziwny: Przez zimę do wiosny
Ocena użytkowników
8,5 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Mieszkańcy Hotelu Dziwnego budzą się z zimowego snu, żeby z przerażeniem stwierdzić, że wiosna jeszcze nie nadeszła. Co więcej, wygląda na to, że zima ma się świetnie, a cykl przemienności pór roku został nieodwracalnie zakłócony! Nie zastanawiając się długo, bohaterowie wyruszają na wyprawę, aby odnaleźć Pana Wiosnę i dowiedzieć się, co się z nim właściwie dzieje. Po drodze czekają ich mniej lub bardziej niebezpieczne przygody i niecodzienne spotkania.

„Przez zimę do wiosny” to pierwszy tom niezwykle popularnej we Francji serii dla młodych czytelników. Jej bohaterami są mieszkańcy tytułowego hotelu: Kaki – puchaty, fioletowy i bardzo leniwy stworek, pan Snarf – duch recepcjonista, pan Leclair – szczur książkowy i Marietta – pozornie zwyczajna dziewczynka. W ich fantastycznych przygodach uczestniczy także Celestyn, chłopiec z sąsiedztwa noszący kapelusz w kształcie grzyba.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Co powstanie z połączenia "Muminków", "Domu dla zmyślonych przyjaciół pani Foster", "Opowieści z Narnii" oraz "Tappiego"? Po pierwsze, nieprzewidywalna mieszanka wybuchowa, po drugie – "Hotel Dziwny", czyli komiks łączący beztroską opowieść dla dzieci z trochę mrocznym (w pozytywnym sensie) klimatem fantastyki. Hotel Dziwny zamieszkują przeróżne stwory, do których może bardziej pasuje określenie cudaki, bo nie przypominają do końca ani ludzi, ani zwierząt, chociaż trzeba przyznać, że nie... czytaj dalej...

Komiksy z cyklu

  • Hotel Dziwny: Śpiew Skrzekowyjca
    #2 Hotel Dziwny: Śpiew Skrzekowyjca
  • Hotel Dziwny: Jego Wysokość Król Grzybów
    #3 Hotel Dziwny: Jego Wysokość Król Grzybów
Wczytywanie...