Pan Lusterko zawitał do Gwinta

2 minuty czytania

Dodatki do "Gwinta" zaczynają nam się mnożyć, zaś najnowsze rozszerzenie zostało oddane w ręce graczy. Zgodnie z nazwą, Pan Lusterko postanowił zamieszać nam w kartach, oferując całkiem interesujące nowości , w tym jednostki frakcyjne, których moc i wygląd zmienia się podczas kolejnych rund.

gwint

CD Projekt nie czekało długo, by wypuścić kolejne rozszerzenie do "Gwinta". Wzorem poprzednich dodatków, całkowicie za darmo oddano w ręce graczy ponad 70 nowych kart, w tym specjalne jednostki frakcyjne, które ewoluują podczas rozgrywki, oferując w każdej partii nie tylko inne właściwości, ale także odmienny wygląd. Twórcy przygotowali też nowe mechaniki, jak chociażby Zasłona, co powstrzyma wroga przed wykorzystaniem krwawienia mimo tarczy czy pancerza.

Ciężko byłoby wymienić je wszystkie, bowiem każda frakcja otrzymała coś specjalnie dla siebie. Gracze zostaną nagrodzeni za talie składające się wyłącznie z kart frakcyjnych czy też będą mogli wykorzystać Echo, pozwalające na przywrócenie karty z cmentarza na wierzch talii.

Nie trudno jednak odgadnąć, że dużo czasu poświęcono jednostkom frakcyjnym. Nie przebudowano już istniejących figur, lecz dodano nowe, jak chociażby Viraxas, którego poznaliśmy lepiej przy okazji lektury "Sezonu Burz". Twórcy przygotowali dla nich różne wizerunki, oddające postęp podczas rozgrywki. Oznacza to, że musimy doprowadzić do wszystkich trzech rund, aby móc je podziwiać w całej okazałości. Poniżej możecie zobaczyć w akcji Viraxasa, który rożnie w siłę, by w końcu stać się królem Kerack.

Wraz z premierą "Pana Lusterko" zniknęła możliwość zamawiania specjalnego zestawu, jak też zakończył się eksperyment, czyli tryb "Przygody". Geralt i Jaskier odjechali i nie ma po nich śladu, więc pozostały jedynie uprzednio zdobyte nagrody. Tego typu aktualizacja to także koniec sezonu tematycznego. Pożegnaliśmy ten dedykowany magii, dzięki czemu możemy rozegrać Sezon Gryfa.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...