W Gwincie szykują się duże zmiany

2 minuty czytania

Otwarty list Marcina Iwińskiego jasno sprecyzował zakres zmian, który dotknie "Gwinta: Wiedźmińską grę karcianą". Ma być zdecydowanie bardziej po wiedźmińsku nie tylko w kwestii rozgrywki, ale także wyglądu tytułu, który w końcu dostanie pierwszą kampanię fabularną.

gwint,gwint wiedźmińska gra karciana

Współzałożyciel CD Projektu potwierdził, że studio zamierza przyjrzeć się "Gwintowi", który jest ich pierwszym tytułem dla wielu graczy. Szereg zmian został określony mianem "GWENT: Homecoming", dzięki którym gra być ładniejsza, ciekawsza i bardziej "wiedźmińska". Wszystko to w przeciągu nadchodzących sześciu miesięcy, po których tytuł wyjdzie z fazy otwartej bety.

Twórcy zamierzają zmodernizować wygląd planszy, wliczając w to możliwość ograniczenia ilości rzędów. Po zmianach będzie to faktyczne pole bitwy. Iwiński mówi także o tym, że karty są zbyt mało widoczne, więc nie zawsze docenimy cały kunszt artystów, którzy podjęli się sportretowania wielu ważnych postaci. Wreszcie zmiany obejmą system rzutu monetą, który obecnie jest systemem tylko z nazwy, jak też kwestię rankingów. "Homecoming" ma sprawić, że będą się liczyły umiejętności gracza a nie tylko fakt posiadania silnej talii. Twórcy obserwują także funkcję przywoływania jednostek, do której należy podejść bardziej rygorystycznie. Tym sposobem większą rolę będą odgrywać dowódcy a nie tylko poszczególne figury.

gwint,meve

Jedynie informacyjnie potwierdzono, że w ciągu tych sześciu miesięcy gra opuści formę otwartej bety oraz otrzyma pierwszą fabularną kampanię – "Wojna krwi". Przypomnijmy, że przedstawi ona historię Meve – słynącej ze sprytu królowej Lyrii i Rivii. To właśnie ta władczyni pasowała Geralta na rycerza, jednak od tamtej pory sporo wody upłynęło w Pontarze i pozostaje jej wejść na wojenną ścieżkę, by odzyskać inicjatywę w walce z południowym mocarstwem – Nilfgaardem.

"Gwint" ma być mroczniejszy, ciekawszy i premiować postępy gracza. Trzymamy kciuki!

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...