Gwiezdne Wojny IX będą naprawdę gwiezdne

1 minuta czytania

Podczas dyskusji pomiędzy Colinem Trevorrowem i Christopherem Nolanem na festiwalu filmowym w Sundance, ten pierwszy podzielił się swoimi planami dotyczącymi ostatniej części najnowszej trylogii. Nie będzie przesadą jeśli powiem, że dosłownie zabierze nas ona w kosmos.

star wars ix, colin trevorrow, christoper nolan, taśma filmowa, gwiazdy, imax

Trevorrow za pomocą kamer IMAX chce nakręcić część zdjęć w prawdziwej przestrzeni kosmicznej. Wytwórnia jak na razie nie wydała zgody, ale też nie zaprzeczyła. Reżyser wspomniał również, że do nakręcenia obrazu użyje taśmy filmowej, a nie kamery cyfrowej. W jego opinii to lepiej pasuje do klimatu "Gwiezdnych Wojen" niż najnowsze nowinki technologiczne. Jak myślicie o czym będzie ostania część?

gwiazdy, imax, colin trevorrow, star wars ix, christoper nolan, taśma filmowa

Komentarze

0
·
O ile stawianie na scenografię zamiast na same CGI jest dobrym pomysłem, o tyle kręcenie w kosmosie to moim skromnym zdaniem niepotrzebne udziwnianie. Jaką wartość dla filmu i kina ogółem ma to, że w przestrzeni kosmicznej nakręcą ujęcia... przestrzeni kosmicznej? Tej próżni i drobnych punkcików gwiazd oddalonych o miliony i miliardy lat świetlnych? Cóż takiego można tam nakręcić? Według mnie to marny chwyt marketingowy.
0
·
Słusznie. Ciemność widzę! Ciemność.
0
·
Bardziej powinni skupić się na fabule i rozwoju, a nie na niepotrzebnych efektach. Już VIII miała tego dość.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...