droga_szamana_5

Grimm City. Wilk! - Grimm City #1

Grimm City. Wilk!
  • Autor
  • Data wydania 13 kwietnia 2016
  • Data wydania oryginału 13 kwietnia 2016
  • ISBN 978-83-792-4601-4
  • Wydawnictwo Sine Qua Non
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Przyznaj, spodziewasz się baśni

Miasto Grimm – ponura, spowita obłokami tłustej czerni metropolia to miejsce, gdzie o sprawiedliwość równie trudno, co o bezchmurne niebo. Zbudowane na ciele olbrzyma, napędzane jego smolistą krwią i odłamkami węglowego serca trwało w dawno ustalonym porządku. Do teraz. Na przestępczą scenę wkracza właśnie bezkompromisowo Nowy Gracz, a oficer policji Wolf zostaje brutalnie zamordowany we własnym domu. Czy te fakty się łączą? I czy czerwony płaszcz z kapturem zaobserwowany u głównej podejrzanej w sprawie zabójstwa czyni ze sprawy zbrodnię na tle religijnym?

Jakub Ćwiek tym razem funduje nam gorzki, brutalny kryminał noir w niezwykłym świecie inspirowanym amerykańskim podziemiem przestępczym lat dwudziestych i trzydziestych. W mieście, w którym rządzi strach i… opowieść.

W tym mieście nie wybacza się żadnych błędów!

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Źle się dzieje w baśniowej krainie. Pomimo tego, że w jednej z jej większych metropolii – wzniesionym na cielsku olbrzyma Grimm City – zawsze były jakieś problemy, to teraz granice zostały przekroczone – śmierć poniósł inspektor miejscowej policji. Jakby tego było mało, od jakiegoś czasu życie regularnie tracą taksówkarze, ludzie, którzy do tej pory raczej nie stanowili obiektu jakiejś szczególnej agresji. Głównym bohaterem "Grimm City" jest Alfred Moore – pianista, przez przyjaciół zwany... czytaj dalej...

Wczytywanie...