[Zwiastun] „Gra o Tron cRPG” – poznaj Riverspring

2 minuty czytania

Miłośnicy sagi „Pieśni Lodu i Ognia” zapewne w tym momencie drapią się po głowie i przeszukują wszystkie zakamarki swego tęgiego umysłu, aby umiejscowić tę enigmatyczną nazwę gdzieś na mapie umęczonego świata Westeros. Próżny trud, moi drodzy. Rodzinna twierdza rodu Sarwyck jest zupełnym novum w Siedmiu Królestwach i George R. R. Martin nie poświęcił jej ani jednej literki w swoich genialnych powieściach.

gra o tron crpg

Czy to źle? Wprost przeciwnie, bo chyba każdy lubi niespodzianki, a uniwersum jest na tyle rozległe, że może jedynie zyskać na takich zabiegach. Poza tym, skoro intryga gry toczy się równolegle do wydarzeń książkowych i nie ma ambicji w nie ingerować, to tego typu zagrywki są nieuniknione. W końcu poznaliśmy jedynie skrawek wpływu „Wojny Pięciu Królów” i jej pochodnych na kontynent Westeros, co daje szerokie pole do popisu dla twórców. Rzekłbym, że dobra i emocjonująca historia to jedyna nadzieja tej produkcji na przekonanie do siebie graczy, ponieważ studio Cyanide wielkim doświadczeniem nie grzeszy (historia pokazuje, że połowę ich pięknych obietnic możemy włożyć raczej między bajki), a „Gra o Tron cRPG” wizualnie nie powala.

Oczywiście, istnieje również prawdopodobieństwo nieścisłości czy różnorakich wpadek, ale liczę, że skoro George R. R. Martin zaaprobował scenariusz, to tragedii w tym aspekcie raczej nie będzie. Inaczej Francuzi zostaną ukrzyżowani i spaleni na stosie przez rozwścieczonych fanów za herezję, a tego generalnie bym nie chciał, gdyż współczesny rynek nie obfituje w zbyt wielu ludzi pragnących inwestować w pełnokrwiste cRPG z soczystą, nietuzinkową i mroczną intrygą. Po cichu trzymam kciuki za europejskich developerów, choć niczego wielkiego się po nich w sumie nie spodziewam.

No i jak wrażenia?

Komentarze

0
·
Jakoś czarno to widzę, bo nazwa tego studia, które się zabiera do tworzenia nawet nie obiła mi się o uszy nigdy. To wygląda trochę jak porywanie się z motyką na słońce, ale obym był w błędzie.
0
·
Ja jestem pozytywnie nastawiony do tej produkcji. O wiele za wcześnie jeszcze, żeby wydać jakikolwiek osąd, ale mam nadzieję, że to będzie dobry cRPG

Natomiast co do ,,wizualnie nie powala'' - jak dla mnie jest to akurat nie małą zaletą, ponieważ nie każdy ma najnowszy supermocny komputer który pociągnie mega wypasioną grafikę. W cRPGach grafika ma drugorzędne znaczenie, a w przypadku tej gry przynajmniej wysokie wymagania sprzętowe nie będą stanowiły przeszkody dla graczy posiadających starsze komputery
0
·
Tego nie byłbym taki pewien, bo wszystko zależy od dobrej optymalizacji. Widziałem wiele przeciętnych graficznie gier, które wymagały do płynnego działania w miarę nowego sprzętu
0
·
Miejmy nadzieję, że ta gra się uda.
Przyda się jakiś nowy, dobry cRPG
0
·
Niestety grafika i wydajność to dwa różne pojęcia. Po za tym tylko mnie grafika z Gry o Tron skojarzyła się w Wieśkiem2?
0
·
Ja coś czuję, że "Gra o tron" będzie średni. Niby sam udział pisarza w scenariuszu nastawia do gry bardzo pozytywnie, jednak uważam, że twórcy zawalą resztę aspektów. Patrząc na zwiastuny mam wrażenie, że oni nie mają nawet wizji jak to ma wyglądać. Jeśli "Gra o tron" ma odnieść sukces to twórcy muszą oddać jemu klimat, a gracz powinien mieć kilka wyborów niezgodnych z sagą - ja bym się nie obraził, gdyby moja postać mogła namieszać tak, że losy Siedmiu Królestw potoczą się inaczej niż w książce.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...