„Gra o tron” – zbiór nowinek castingowych

3 minuty czytania

Równo dwa tygodnie musieliśmy czekać na nowinki związane z castingiem do drugiego sezonu „Gry o tron” i szczerze mówiąc zaczynałem się już mocno niecierpliwić tym stanem rzeczy. Rozumiem, że twórcy chcą jak najszybciej uciec z mroźnej Islandii (gdzie nagrywane są sceny związane z wątkiem Jona Snow) i zacząć filmować w cieplutkiej Chorwacji (konkretnie w Dubrovniku), ale mogliby nie zapominać o wygłodniałych fanach, którzy oczekują soczystych informacji na temat ekranizacji prozy George’a R. R. Martina.

balon greyjoy, gra o tron, starcie królów

Tak czy siak, alarm odwołany, gdyż w mrocznych otchłaniach zdradzieckiej cyberprzestrzeni, pojawiło się światełko sprawdzonej informacji, niesione przez trzech tajemniczych wybrańców. Kim są aktorzy i w kogo się wcielą? Sprawdźmy.

patrick malahide, gra o tronbalon greyjoy, gra o tron, starcie królów

Imię i nazwisko: Patrick Malahide.

Znany z: „Wyspa piratów”, „Wydział pościgowy”, „Kapitan Corelli”.

Postać: Lord Balon Greyjoy.

Opis: „Był niższy niż Theon go pamiętał i bardzo wychudzony. Balon Greyjoy zawsze był szczupły, teraz jednak wyglądał tak, jakby bogowie wsadzili go do kotła i wygotowali każdą uncję ciała, aż wreszcie zostały tylko włosy oraz skóra. Był chudy i twardy jak kość, a jego twarz sprawiała wrażenie wyżłobionej w krzemieniu. Oczy również lśniły jak krzemień, czarne i bystre, włosom jednak upływające lata oraz słone wichry nadały siwy kolor zimowego morza upstrzonego białymi bałwanami. Nie były związane i opadały na plecy.”

Kilka słów: Lord Balon Greyjoy to władca Żelaznych Wysp i kapitan jednego z najwspanialszych statków w całym Westeros – „Wielkiego Krakena”. Kiedy miał dziesięć lat wspiął się na Kamienne Urwiska do nawiedzonej wieży Ślepego Lorda. Gdy skończył trzynaście lat potrafił doskonale radzić sobie z wiosłami drakara, natomiast dwa lata później wybrał się na kilkunastomiesięczną wyprawę łupieżczą, gdzie wysławił się w boju zabijając pierwszego wroga i zdobywając dwie „morskie żony”. Będąc siedemnastolatkiem został kapitanem własnego statku. Jest uważany z najśmielszego i najsprytniejszego syna Quellona Greyjoya, który żyje tylko po to, aby przywrócić swojemu ludowi dawną chwałę.

Żywiołem żelaznych ludzi była niegdyś wojna. Według wierzeń Utopiony Bóg stworzył ich jedynie po to, aby grabili i gwałcili, tworzyli królestwa, a także zapisywali swe imiona w historii ogniem, posoką oraz pieśnią. Ktoś jednak musiał napędzać gospodarkę regionu, więc z wybrzeży całego Westeros zabierali jeńców, którzy w skandalicznych warunkach pracowali w kopalniach i zajmowali się nieurodzajną glebą. To dumny lud, który płaci za wszystko krwią i żelazem, stąd harda dewiza rodu Greyjoyów – „My Nie Siejemy”. Niestety, kres ich chwale położył król Aegon Smok, który zabronił kultywowania odwiecznych tradycji, zmienił prawa i zrobił z Żelaznych Wysp pozbawiony znaczenia zaścianek Siedmiu Królestw. Ludzie jednak pamiętali i wspominali dawne dni chwały.

Balon Greyjoy wywołał bunt przeciwko Siedmiu Królestwom nie po to, aby schlebić swoim egoistycznym ambicjom i stać się na powrót królem. On walczył za esencję Żelaznych Wysp i marzenia powrotu do dawnej świetności. Niestety, idee te utopił we krwi Robert Baratheon przy dobitnej pomocy Eddarda Starka. Balon podczas rebelii stracił dwóch synów, a trzeci i zarazem ostatni z nich, stał się zakładnikiem Winterfell. Sytuacja polityczna w Westeros uległa jednak zmianie, dawni sojusznicy rzucili się sobie do gardeł, a w królestwie panuje anarchia. Ośmieszony i podrażniony lord cierpliwie czekał na kolejną okazję, która właśnie nadeszła.

daniel portman, gra o tronpodrick payne, gra o tron, starcie królów

Imię i nazwisko: Daniel Portman.

Znany z: „Outcast”, serialu „Doctor Who” (trzecioplanowe role).

Postać: Podrick Payne.

Opis: „Wewnątrz znalazł dwunastoletniego chłopaka, który ścielił łożę. Był to jego nieszczęsny giermek. Podrick Payne był tak nieśmiały, że trzeba było go nazwać skrytym.”

Kilka słów: Podrick Payne to młody chłopak, który za sprawą lorda Tywina został giermkiem Tyriona. Najprawdopodobniej nestor rodu Lannisterów zapragnął w ten sposób zadrwić ze swojego syna, gdyż chłopak jest jego absolutnym przeciwieństwem – chorobliwie nieśmiały, nerwowy jąkała, który preferuje postawę życiową „przepraszam, że w ogóle żyję”. Nie można mu odmówić jednak inteligencji, rzetelności oraz lojalności, a w wyniku tego, co musiał przejść w młodym wieku (sierota odtrącana i niedoceniana praktycznie przez wszystkich), Tyrion czuje do niego lekko wyczuwalną litość.

ian hanmore, gra o tron, starcie królówpyat pree, gra o tron, starcie królów

Imię i nazwisko: Ian Hanmore

Znany z: „Nekrolog”, serialu „Doctor Who” (rola gościnna).

Postać: Pyat Pree.

Opis: „- Jestem Pyat Pree, wielki czarnoksiężnik – odparł w gardłowym dothrackim blady mężczyzna o sinych wargach.”

Kilka słów: Pyat Pree jest przedstawicielem cechu czarnoksiężników miasta Qarth. To kolejny adorator Daenerys, który proponuje jej rozmowę z tajemniczą lożą Nieśmiertelnych, znających ponoć odpowiedzi na wszystkie nurtujące ją pytania. Plotka jednak głosi, że specjaliści od czarnej magii czują mięte do intryg i nie cieszą się pozytywną reputacją w mieście. Informacje i sojusznicy są jednak konieczni do spełnienia marzeń o powrocie do domu. Czy „matka smoków” zaryzykuje współprace z tą enigmatyczną grupą?

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...