droga_stali_i_nadziei

Michael McElhatton jako Roose Bolton

2 minuty czytania

michael mcelhatton, roose bolton

„Mówił cichym głosem, lecz kiedy się odezwał, więksi od niego zamilkli. Miał dziwne oczy, niemal bezbarwne, wręcz niepokojące. (…) Miał zwyczajną, gładko ogoloną twarz, w której uwagę przyciągały tylko niezwykle jasne oczy. Nie był szczególnie gruby, chudy ani muskularny. Miał na sobie czarną kolczugę i różowy płaszcz w kropki. Herb na jego chorągwi wyglądał jak człowiek zanurzony we krwi. – Na kolana przed lordem Dreadfort! – krzyknął jego giermek.”

Kolejny dzień, następne wieści związane z castingiem do ekranizacji „Starcia Królów”. Tym razem George R. R. Martin ujawnił aktora, który wcieli się w jednego z wielkich nieobecnych pierwszego sezonu „Gry o tron”. Nie da się ukryć, że choćby drobne napomknięcie o lordzie Boltonie, odpowiedziałoby na mnóstwo słusznych pytań związanych z bitwą pod obozem Lannisterów (potraktowaną i tak po macoszemu). Może wtedy to wszystko wyglądałoby jak śmiała operacja, której kunszt zaskoczył nawet tak wybitnego stratega jak Tywin Lannister, a nie idiotyczny pomysł, opierający się na wysłaniu połowy piechoty na głupią śmierć. Prawda jest taka, że manewr Robba Starka okazał się spektakularnym sukcesem, wyłącznie dzięki nieprzeciętnym umiejętnościom lorda Dreadfort.

Kim jest Roose Bolton? To pan twierdzy Dreadfort, znajdującej się na wschód od Winterfell. Jest opanowanym, przebiegłym i zimnym człowiekiem, o łagodnym usposobieniu. Jego stoicka postawa oraz olbrzymia wiedza taktyczna, czyni go nieprzewidywalną osobistością. Wśród Lordów Północy cieszy się on ogromnym poważaniem, lecz w kuluarach każdy z nich przyzna, że zachowanie Roose'a Boltona wywołuje u niego gęsią skórkę oraz delikatne poczucie strachu zmieszanego z niepewnością. Nigdy nie podnosi głosu, tym samym zmuszając swoich rozmówców do pełnej koncentracji i wysłuchania jego słów z należytą uwagą. Pogardliwie nazywany „lordem pijawką” z powodu dziwnej fascynacji tymi krwiopijcami. Regularnie przykłada je do skóry, gdyż uważa, iż znakomicie oczyszczają one posokę, co jest panaceum na długowieczność.

roose bolton

Weteran „Rebelii Roberta Baratheona” jako jeden z pierwszych odpowiedział na wezwanie Robba Starka. Jego nieziemska cierpliwość, spryt i niekwestionowane umiejętności strategiczne, okazały się bezcenne podczas bitwy przeciwko lordowi Tywinowi. Dzięki zimnej kalkulacji skutecznie odwrócił uwagę głównych sił Lannisterów, co pozwoliło na rozbicie wojsk „Królobójcy” pod Riverrun, przy równoczesnej minimalizacji własnych strat.

W rolę Roose'a Boltona wcieli się Irlandczyk, Michael McElhatton. Niestety, nie mieliśmy okazji do zapoznania się z jego talentem, dlatego też zamieszczam drobną próbkę jego aktorstwa w celu wyrobienia własnej opinii na jego temat.

Komentarze

0
·
"nieprzeciętnym umiejętnością"
- umiejętnościom.

Fakt, oczywisty błąd Dzięki za cynk - Tokar.

Dodaj komentarz

Wczytywanie...