droga_miecza

„Gra o tron” – Natalie Dormer jako Margaery Tyrell

1 minuta czytania

natalie dormer, margaery tyrell, gra o tron

Choć drugi sezon „Gry o tron” trafi na szklane ekrany dopiero na wiosnę 2012 roku, to nie oznacza, że do tego czasu będziemy siedzieć przed monitorami ze znudzonymi minami, przeglądając lakoniczne informacje o serialu HBO. Przeciwnie, stacja dobrze wie, że pomimo emisji finałowego odcinka, walka o widza wciąż trwa i trzeba stale podsycać atmosferę tego epickiego widowiska. Natomiast wyniki poszczególnych castingów są doskonałym materiałem do wielogodzinnych dysput pasjonatów, skupionych wokół sagi George’a R. R. Martina.

Szczerze pisząc, obstawiałem, że jakiekolwiek większe wieści usłyszymy dopiero na targach Comic-Con, które odbędą się w San Diego pod koniec lipca, ale jak widać twórcy nie zamierzali czekać tak długo. Pierwszą postacią, która zyskała swoją „nową twarz” jest Margaery Tyrell, jedyna córka lorda Mace’a Tyrella, pana Wysokoża. Jako że, ród mieniący się złotą różą na trawiastozielonym polu, to jedna z najpotężniejszych rodzin na południu Westeros, nadobna panna jest idealną partią dla każdego samozwańca pragnącego zasiąść na Żelaznym Tronie.

W skórę Margaery wcieli się Natalie Dormer, która zyskała sławę dzięki „Dynastii Tudorów”, gdzie zagrała uwodzicielską i tragiczną postać – Anne Boleyn, drugiej żony Henryka VIII. Dzieła stacji Showtime nie oglądałem, więc trudno mi obiektywnie ocenić tę decyzję, ale jak dla mnie to całkiem zgrabny wybór. Obawiam się jednak, że aktorka jest odrobinę za stara na tę rolę, aczkolwiek scenarzyści postarzyli już kilku bohaterów, więc myślę, że ten fakt można spokojnie przełknąć bez większej szkody dla naszych przełyków.

Komentarze

0
·
Nawet pasuje, choć nie jest podobna do Tęczowego Rycerza Kwiatów ; p
0
·
Wszystkim dodali latek, więc gdyby nie byli konsekwentni to mogłyby wyjść dziwne rzeczy miejscami.
Ciekawe kogo z obsady Władcy Pierścieni jeszcze ściągną by się dla pewności lepiej promować ; p
0
·
Margaery była ładniejsza!

Spoiler książkowy:

SPOILER
A pasuje wam w ogóle jako żona Joffa?


Bez otwartego ujawniania pewnych kluczowych faktów, proszę. Są tutaj jeszcze ludzie, którzy nie czytali książek - Tokar

Damn! Sorry Tokar, zapomniałam, że ja przecież już przeczytałam xD

IMHO Holliday Grainger o wiele lepiej pasuje do tej opisanej w książce:

http://1.fwcdn.pl/ph/...=1305052246000
0
·

Cytat

IMHO Holliday Grainger o wiele lepiej pasuje do tej opisanej w książce.


Ano, faktycznie. Ta dziewuszka pasuje zdecydowanie bardziej do Margaery niż pani Dormer, aczkolwiek sądzę, że ważniejsza jest gra aktorska i sposób prezentacji charakteru danej postaci niż sztywne trzymanie się opisów Martina. Jak zobaczyłem Bronna czy Ser Joraha to też mi ni w ząb pasowali do moich wyobrażeń i strasznie kręciłem nosem, a teraz sobie w ogóle bez nich serialu nie wyobrażam Poza tym Grainger, z tego co widzę, gra w "Rodzinie Borgiów" konkurencyjnej stacji, więc siłą rzeczy twórcy nie mogli przebić tego muru swoimi głowami
0
·
No dobra wygrałeś xD
0
·
Tylko nie Grainger - ona już zawsze będzie mi się kojarzyć z córką papieża :x
0
·
Dormer jako Anna Boleyn była świetna, ale trudno ocenić, czy w nowej roli także się sprawdzi. Sam wygląd to przecież nie wszystko.

Dodaj komentarz

Wczytywanie...