droga_szamana_zamek_widmo

„Gra o tron” – zapowiedź piątego odcinka

1 minuta czytania

Kolejny odcinek „Gry o tron” już w tę niedzielę, a ciężka atmosfera świata Westeros zaczyna udzielać się naszym bohaterom. Negatywnych emocji nie można tłumić wiecznie i w końcu muszą one wyjść na światło dzienne. Zapowiedź piątego odcinka, „The Wolf and the Lion”, potwierdza, że konflikt między Starkami a Lannisterami jest nieunikniony, natomiast Robert i Ned powoli zaczynają tracić do siebie cierpliwość.

Król i namiestnik nie mogą dojść do porozumienia w kwestii niedawnego sojusz Targaryenów z wojowniczym plemieniem Dothraków, a także ciąży Daenerys. Ten pierwszy uważa, że zagrożenie jest olbrzymie, więc konieczne są szybkie i krwawe działania, które błyskawicznie wyeliminują ten problem. Natomiast lord Eddard unosi się zwyczajowym honorem i nie waha się skrytykować planów Roberta, oceniając je jako niegodne koronowanej głowy. Znając impulsywność Baratheona, finał tej rozmowy jest prosty do przewidzenia…

gra o tron, bronn, tyrion

Tymczasem Catelyn eskortuje Tyriona do niezdobytego Orlego Gniazda, gdzie ma zostać osądzony za zbrodnicze czyny, których rzekomo się dopuścił. Szlaki wiodące do siedziby rodu Arrynów są jednak niebezpieczne, więc zanim lady Stark i Ser Rodrik Cassel dotrą do legendarnej twierdzy, będą musieli przebić się przez zdziczałe klany, które opanowały drogę. Natomiast Krasnal będzie starał się wykorzystać swoją inteligencję i wrodzone umiejętności interpersonalne do własnych zamysłów – zasiewania ziarna niepewności oraz przekabacenia części strażników na swoją stronę. Jednym z jego celów jest Bronn, wędrowny najemnik. Czy pomoże mu w ucieczce?

Zwiastun przygotowany przez HBO znajdziecie w rozwinięciu.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Komentarze

0
·
Wygląda, że wreszcie coś będzie się działo. Oby tak było, bo poprzednie odcinki zbytnio akcję przystopowały i zrobiło się najzwyczajniej w świecie nudno.
0
·
Ho ho ho, nie wiem, czy czytałeś książkę, ale po kilku następnych odcinkach na pewno będziesz zadowolony! A dużo będzie się działo!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...