„Gra o tron” i władza

2 minuty czytania

Kiedy toczysz grę o tron, albo wygrywasz, albo giniesz. Nie istnieją żadne półśrodki, nie można powrócić do „status quo”, a honor w tych zabójczych zmaganiach jest tylko zbędnym balastem. Za niewiele ponad trzy tygodnie możnowładcy rzucą się w wir walki o władzę nad Westeros, a tymczasem stacja HBO przygotowała dla nas kolejny zwiastun tej telewizyjnej superprodukcji.

Jak oni to robią, że każda kolejna zapowiedź wygląda lepiej, pomimo że poprzednie filmiki budziły ogromne uznanie?

Na deser przyszykowano cztery nowe zdjęcia z planu, przedstawiające krainy, które przyjdzie nam odwiedzić za kilka tygodni. Pierwsze z nich prezentuje Królewską Przystań, stolicę Siedmiu Królestw i polityczne serce krainy Westeros. Niech Was nie zwiedzie ten majestatyczny i sielski widok, gdyż to prawdziwe gniazdo żmij, gdzie zaufany przyjaciel może wbić Ci sztylet w plecy, a ogromne bogactwo kontrastuje ze skrajną biedą.

gra o tron, królewska przystań

Kolejne zdjęcie przedstawia okryty złą sławą Mur – ostateczną barierę odgradzającą cywilizowane Siedem Królestw od barbarzyńskiej północy. To dom legendarnej Nocnej Straży, która poświęciła swoje życie (niektórzy jej członkowie z własnej woli, zdecydowana większość pod przymusem) ochronie niewdzięcznego ludu Westeros. Organizacja ta broni królestwa i poprzysięgła nie opowiadać się po żadnej ze stron w wojnach domowych oraz walkach o tron. W czasach rebelii tradycyjnie okazuje szacunek każdemu, lecz nie słucha żadnego z nich.

gra o tron, mur

Ostatnie dwa obrazki ukazują Winterfell – legendarną siedzibę rodu Starków, dawnych Królów Północy.

gra o tron, winterfell

Premiera „Gry o tron” już 17 kwietnia w USA. W Polsce produkcja pojawi się następnego dnia o godzinie 22.

gra o tron, winterfell

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...