Emmy 2019 – Gra o tron zwycięzcą, Dinklage rekordzistą

1 minuta czytania

Psy szczekają, karawana jedzie dalej? Tak mogą od wczoraj mówić twórcy telewizyjnej "Gry o tron", którzy zgarnęli statuetkę Emmy w najbardziej prestiżowej kategorii – "Najlepszy serial dramatyczny". W sumie ostatni sezon intryg na kontynencie Westeros zdobył 12 wyróżnień. 

peter dinklage

Warto jednak zaznaczyć, że zdecydowaną większość nagród produkcja otrzymała w kategoriach technicznych, co raczej nie może dziwić, patrząc na skalę oraz budżet wielkiego finału. Jak widać katastrofalne recenzje nie wpłynęły zbytnio na decyzje akademii, choć tu i tam pojawiają się głosy, że to raczej wybór za zasługi dla telewizji na przestrzeni tych wszystkich lat niż za faktyczną jakość tegorocznych epizodów.

Dużą satysfakcję może czuć także Peter Dinklage, który otrzymał statuetkę w kategorii "Najlepszy aktor drugoplanowy". Jest to wybór o tyle ważny i historyczny, ponieważ w tym segmencie pokonał swoich przeciwników już czwarty raz, czego dotąd nie osiągnął jeszcze nikt.

black mirror: bandersnatch

Na marginesie warto zaznaczyć mały sukces Netflixa i jego interaktywnego eksperymentu. "Black Mirror: Bandersnatch" otrzymał statuetkę w kategorii "Najlepszy film telewizyjny". Co zasadniczo też jest mocno kontrowersyjnym wyborem, bo jedni faktycznie traktują produkcje jako przełom i prawdziwą perełkę, gdy drudzy jawnie stwierdzali, że projekt nie wypalił oraz to z grubsza totalne nieporozumienie, będące przerostem formy nad treścią.

Jak oceniacie? Przemyślane wybory czy zachodzicie teraz w głowę, co oni ćpali w tej Ameryce?

Źródło: www.emmys.com

Komentarze

0
·
Nagrody dla "Gry o tron", zwłaszcza ta w kategorii "najlepszy serial dramatyczny", ale i dla aktora (nie miał konkurencji czy jak? Dinklage nic tam wielkiego nie pokazuje, może w lepszych czasach serialu, lecz nie ostatnio) to nieporozumienie. Tak samo nagroda dla "Black Mirror", słabe to było, nie wyszło poza zwykłą ciekawostkę, niepotrzebnie na siłę próbowali uzasadnić wybory i ich konsekwencje, a przede wszystkim szybko się to wszystko nudziło. A w ogóle robią z tego takie odkrycie, jak coś podobnego tworzyło Telltale, tylko że nazywało to grą

Za to brawa dla "Fleabag". Polecam każdemu, rewelacyjny serial, zasłużył na każdą nagrodę.
0
·
Czy ty właśnie odkryłeś, że większość nagród jest przyznawana na zasadzie głaskania się po plecach, którzy producenci zapłacili lepiej lub "bo popularne"?
0
·
Nie wiem po czym oni się głaszczą, ale tak, masz rację.
0
·
Początkowo chciałem użyć trochę dosadniejszego słownictwa, ale uznałem, że należy dbać o język i kulturę na tej stronie.
0
·
I słusznie. Zresztą wszyscy wiemy, gdzie oni się tam dokładnie głaskają
0
·

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Mikeal dnia poniedziałek, 23 września 2019, 19:21 napisał

Czy ty właśnie odkryłeś, że większość nagród jest przyznawana na zasadzie głaskania się po plecach, którzy producenci zapłacili lepiej lub "bo popularne"?


Jednak nic nie przeszkadza temu, żeby wyrazić własne zdanie Zwłaszcza że "Fleabag" to naprawdę miłe zaskoczenie, nie był w gronie faworytów, a zdobył 6 statuetek. Polecam obejrzeć, ode mnie 9/10.

[Dodano po godzinie i 39 minutach]

Twórczyni "Fleabag", czyli scenarzystka i główna aktorka, po otrzymaniu nagrody powiedziała: "It's so wonderful and reassuring to know that a dirty, pervy, angry and messed-up woman can make it to the Emmys". No uwielbiam ją
0
·
Opinie są dobre. Sprawdzę.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...