Głodne Słońce. Ołtarz i krew - Głodne Słońce #2

Głodne Słońce. Ołtarz i krew
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Zbliża się koniec kolejnego Cyklu i znów przemija postać świata. O Aztekach mało kto już pamięta, jednak wciąż przerażenie budzi wzmianka o Klątwie, która kilkaset lat wcześniej powstrzymała inwazję Białoskórych na Amerykę Środkową. W Głodnym Słońcu tory historii potoczyły się bowiem inaczej.

Kim są upiorni zjadacze, żyjący pod ziemią i upajający się narkotycznym braazatalem? Czy Haran, wyrzutek z plemienia i życia, znajdzie zemstę za lata upokorzeń?

Jaki los czeka tchórzliwego księcia Tennoka, a jaki Citlali, po tym jak weszła na ścieżkę, z której nie ma już odwrotu? Wszyscy bohaterowie tego dramatu będą musieli zapłacić najwyższą cenę za swoje wybory, ale czy potrafią udźwignąć jej brzemię? Tymczasem w cieniu poza znanym światem czai się coś, co zagraża nie tylko imperium Kruzów, dumnych i okrutnych władców Jukatanu, ale i rzeczywistości, jaką znają.

Gdy ołtarze zaczynają spływać krwią, wszyscy muszą walczyć o przetrwanie.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

"Głodne Słońce. Dymiące zwierciadło", pierwsza część dylogii Wojciecha Zembatego, pozostawiła po sobie uczucie niedosytu. Oryginalna opowieść osadzona w barwnej rzeczywistości Ameryki Środkowej urwała się w momencie, gdy akcja nabrała prawdziwych rumieńców. Teraz, po niespełna trzech latach oczekiwania, czytelnicy nareszcie mają szansę poznać zakończenie historii. Ambicje Quinatzina, Cesarza Nowego Przymierza, są większe niż ktokolwiek mógł przypuszczać. Nie interesują go półśrodki, chce... czytaj dalej...

Książki z cyklu

  • Głodne słońce. Dymiące zwierciadło
    #1 Głodne słońce. Dymiące zwierciadło
Wczytywanie...