posiadlosc
Gamedec

Gamedec zadebiutuje dopiero w przyszłym roku

Dodał: , · Komentarzy: 0
gamedec

Jeżeli liczyliście, że uda wam się przemierzyć wirtualne uniwersa “Gamedeca” w tym roku, to niestety musicie obejść się sporym smakiem. Choć ten ciekawie zapowiadający się tytuł, czerpiący garściami z powieści Marcina Przybyłka i rozwiązań znanych z “Disco Elysium”, miał zadebiutować już pod koniec obecnego roku, to tak się jednak nie stanie. Twórcy dzisiaj oficjalnie poinformowali, że wszyscy zainteresowani powinni wypatrywać gry dopiero w 2021 roku.

Powód? Konstruktywna krytyka, jaką developerzy otrzymali od szczęśliwców, którzy mieli przyjemność przetestować demo gry. Anshar chce wszystko odpowiednio doszlifować i poprawić tak, aby nie odwalać chały, a przy okazji nie zniszczyć pozytywnej otoczki, jaka została stworzona podczas kickstarterowej zbiórki. Tym bardziej, że sama społeczność graczy skupiona wokół produkcji namawiała twórców na jej ewentualne opóźnienie, jeżeli miałaby za tym iść lepsza jakość.

Gamedec

Katowickie studio Anshar ma prawo opijać sukces. Nie dość, że kampania crowdfundingowa przyniosła im trzy razy więcej pieniędzy niż o to prosili (chciano 50 tysięcy, natomiast łączny wynik wynosi 171.163 dolarów), to dodatkowo podczas jej trwania tytuł zyskał naprawdę spory rozgłos i był chwalony przez branżowe tuzy. Na takim kapitale można zbudować solidną markę.

gamedec

Oczywiście, wraz z kolejnymi tysiącami dolarów na koncie “Gamedeca”, osiągano kolejne progi, które odblokowały dodatkowe atrakcje, jakie zastaniemy w premierowym wydaniu gry. Otrzymamy zatem specjalny tryb detektywistyczny, rozszerzone interakcje z NPCami, rozwinięty system customizacji głównego bohatera, możliwość wkroczenia do dwóch wyjątkowych wirtualnych światów (inspirowanych mitologią Cthulhu H.P. Lovecrafta oraz grą “Seven: The Days Long Gone”, izometrycznego skradankowego aRPG autorstwa Fool’s Theory), a także hiszpańską i francuską wersję językową.

Gamedec

Zostawmy chwilowo wszystkie negatywy, które dzieją się obecnie w granicach naszego pięknego kraju, a skupmy się na tym, co może wzbudzać naszą dumę oraz prowadzić do pozytywnego myślenia. Takim małym światełkiem w ciemnym tunelu jest ponownie polski gamedev. Tym razem padło na kolejny sukces katowickiego studia Anshar, który swoim intrygującym projektem detektywistycznego RPG w cyberpunkowych klimatach, przebija kolejne progi pieniężne podczas kickstarterowej zbiórki.

gamedec

“Gamedec” może już poszczycić się zebraniem ponad 100 tysięcy dolarów (do ufundowania projektu potrzeba było tylko 50 tysięcy), a do końca kampanii pozostało jeszcze, bagatela, 21 dni. Rzecz jasna, Anshar nie zamierza się zatrzymywać w pół kroku i skutecznie nęci kolejnych graczy, aby wsparli ich projekt.

Gamedec

Studio Anshar może powoli otwierać szampany i gratulować sobie pierwszego sukcesu. Wystarczyło tylko 36 godzin, aby ufundować ich projekt detektywistycznego RPG w cyberpunkowych klimatach. Nie powinno to dziwić, bo raz, że sam pomysł na produkcję zapowiada się naprawdę arcymiodnie i portfel aż sam otwiera się z wrażenia, bo dwa, iż w wizję katowickiej ekipy uwierzyły takie gatunkowe tuzy jak Brian Fargo czy Obsidian Entertainment, a to już coś znaczy.

gamedec

Oczywiście, to jeszcze nie koniec, bo zbiórka pieniędzy kończy się dopiero za 31 dni, a twórcy zamierzają nas nęcić dodatkowymi opcjami, które zostaną wprowadzone do rozgrywki wraz z osiągnięciem kolejnych progów pieniężnych.

Gamedec

Gamedec rusza na podbój Kickstartera

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jeżeli zainteresował was 10-minutowy fragment rozgrywki z detektywistycznego cRPG – “Gamedec” – i chcielibyście już teraz jakoś wesprzeć katowickie studio Anshar w produkcji tego intrygującego dzieła, to mamy dobre wieści. Twórcy postanowili odpalić zbiórkę pieniędzy na Kickstarterze, która ma im pomóc w dopięciu gry na ostatni guzik na ich zasadach. W chwili obecnej gra uzyskała już ¾ ustalonej kwoty, ale nie trzeba się specjalnie spieszyć – na decyzję, czy zainwestować w tytuł swoje pieniążki już teraz, pozostało 32 dni.

gamedec

Nie da się jednak ukryć, że gra kusi od pierwszej zapowiedzi. W “Gamedecu” wcielimy się w skórę detektywa specjalizującego się w rozwiązywaniu zagadek w wirtualnych światach. Developerzy obiecują, że każdą sprawę będzie można rozwiązać na kilka sposobów, a ograniczać ma nas fantazja oraz to, w jaki sposób zdecydowaliśmy się rozwinąć bohatera. Doskonalić go będzie z czego, ponieważ tytuł pozwoli nam wybrać jedną z 30 profesji.

Gamedec

W tym roku polski gamedev stawia na cyberpunkowe klimaty. Rzecz jasna dominacja medialna studia CD Projekt RED jest absolutnie nie do podważenia i, nie ukrywajmy, wszyscy z nas niecierpliwie wyczekują premiery “Cyberpunk 2077”. Warto jednak chwilowo odwrócić wzrok od tego, co dzieje się w Warszawie i szybko rzucić okiem na Katowice. To właśnie tam studio Anshar przygotowuje detektywistycznego cRPG’a w cyberpunkowych klimatach, osadzonego w znanym i lubianym przez pasjonatów polskiej fantastyki uniwersum “Gamedec”.

gamedec

Dlaczego należy się zainteresować tą grą? Ponieważ tytuł zapowiada się naprawdę smakowicie, a mroczne intrygi w futurystycznym Warsaw City przywodzą nam na myśl połączenie stylu wizualnego “Shadowrun: Returns” z pomysłem na rozgrywkę rodem z “Disco Elysium”. Miks, rzekłbym, co najmniej wyśmienity.

Gamedec

Premiera "Cyberpunk 2077" jeszcze dość odległa, a tu okazuje się, że to nie jedyny tytuł rodzimego studia, w którym będziemy mogli przemierzać cyberpunkowy świat. Siłami Anshar Studios powstaje "Gamedec", czyli przeniesienie w świat wirtualny znanej serii książek.

gamedec

Ostatnio dowiedzieliśmy, że Piekara dostanie grę opartą na stworzonym przez siebie świecie, zaś do tego grona dołączył właśnie Marcin Przybyłek. Pisarz będzie co prawda pełnił jedynie rolę konsultanta, ale znany z książek serii "Gamedec" świat powróci w formie izometrycznej gry RPG, dzięki której zobaczymy futurystyczne oblicze naszej stolicy. Czyżby "Cyberpunk 2077" miał mocną konkurencję?

  • 1 strona
Wczytywanie...