Gadzie gody - Debren z Dumeyki #4

Gadzie gody
  • Autor
  • Data wydania 18 listopada 2014
  • Data wydania oryginału 18 listopada 2014
  • ISBN 978-83-7578-022-2
  • Wydawnictwo superNOWA
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Gadzie gody, czyli sagi o czarokrążcy prapoczątek, opowieść o tym, jak młody Debren na praktykę magiczną do wrogiej krainy posłan, oko w oko ze smokiem staje i utraconą cześć dziewiczą przywrócić jest zobowiązany.

Gdy smok pożąda dziewicy, a potężny feudał pragnie zemsty, gdy ściga cię gwiazda palestry i profesjonalni zabójcy smoków, a do twej głowy przystawi lufę zdesperowana dziewczyna, niełatwo o wpis do indeksu.

Debren z Dumayki, siedemnastoletni żak Akademii Magicznej, boleśnie się o tym przekona. Praktyka studencka w zamorskim Anvashu przeradza się w koszmar: po wiekach spokoju okoliczny smok przedstawia miastu propozycję nie do odrzucenia. Opozycja sabotuje ugodowe plany burmistrza, a zabiegający o kontrakt smokobójcy widzą w Debrenie konkurenta i próbują go zgładzić. Dziewica-niedziewica terroryzuje początkującego czarokrążcę i każe się zaprowadzić do smoczej jaskini. Ich śladem ruszają wozobrońcy, miejskie ladacznice i bezwzględny mecenas. A po drodze czyhają jeszcze zmutowane leśne i wodne potwory.

Chcesz wiedzieć, co czarokrążca porabiał za młodu?

Weź udział w gadzich godach.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Debren z Dumayki był mi obcy. Kiedy okazało się, że „Gadzie gody” Baniewicza to absolutny początek przygód wspomnianego herosa, postanowiłem dać mu szansę. Pamiętam z prasy reklamy oryginalnej trylogii, która miała stanowić receptę na absencję Wiedźmina. Ile w Debrenie z Geralta i jak prezentuje się ta naprawdę gruba książka? Na to pytanie spróbuje odpowiedzieć moja dużo skromniejsza objętościowo recenzja. Początek przedstawia się obiecująco, bowiem do miasta Trickley dociera nasz główny... czytaj dalej...

Wczytywanie...