riese
Final Fantasy XV

Ostatnia odsłona cyklu "Final Fantasy" miała być ukoronowaniem marzeń posiadaczy PC, których kuszono nowymi dodatkami oraz edytorem poziomów. Square Enix wycofuje się z tych deklaracji, definitywnie kończąc prace nad kolejnymi DLC.

final fantasy xv

Square Enix dumnie ogłosiło, że zespół zajmujący się "Final Fantasy XV" został wyodrębniony z macierzystych struktur, otrzymując przy tym nazwę Luminous Productions. Szkoda tylko, że wcześniej opuścił go dotychczasowy szef, Hajime Tabata, zaś z czterech planowanych płatnych dodatków zobaczymy tylko jeden – zapowiadany na marzec przyszłego roku "Episode Ardyn".

Final Fantasy XV

Chociaż piętnasta odsłona serii "Final Fantasy gości już na konsolach od jakiegoś czasu, to jej wersja na PC wkrótce trafi w ręce graczy. Niezdecydowanych względem zakupu na pewno zainteresuje wersja demo, która pojawiła się na platformie Steam.

final fantasy

Na początku marca przygody księcia Noctisa zadebiutują także na komputerach osobistych, więc wydawca dwoi się i troi, by tylko zachęcić nas do zamówień przedpremierowych. Blisko 170 PLN to nie jest mało, więc przed wydaniem ciężko zarobionych złotówek dobrze będzie ściągnąć demo gry. Czeka na nas naprawdę sporo plików do pobrania, bowiem ta wersja zajmuje "skromne" 21 GB.

Final Fantasy XV

Wszyscy Ci, którzy wietrzyli spiski w sprawie wygórowanych wymagań sprzętowych PC'towej wersji "Final Fantasy XV", mogą w tym momencie śmiało poklepać siebie po plecach. Wspomniane informacje wywołały na tyle kontrowersji w branżowych kuluarach, że nad sprawą postanowił pochylić się reżyser projektu, Hajime Tabata. Twórca dobitnie dał do zrozumienia, że doszło do głupiej pomyłki i nie należy brać podanej specyfikacji na poważnie.

final fantasy xv

"To tylko pomyłka. Pomyłka w komunikacji. Ktoś wpisał do notki prasowej coś, co w ogóle nie powinno się tam znaleźć. Ujawniona specyfikacja bazowała na konfiguracji sprzętowej, na której zostało odpalone demo. Ostateczne wymagania nie zostały jeszcze ustalone. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że ulegną one zmianie" – podkreśla przedstawiciel Square Enix.

Tabata zaznaczył, że gracze mogą spokojnie odetchnąć z ulgą i nie muszą szykować się do kupienia prawdziwego kombajnu, który będzie stał w ich salonie. Przewiduje, że wymagania sprzętowe będą na poziomie tych konsolowych, a może nawet niższe. Uffff....

Final Fantasy XV

Final Fantasy XV oficjalnie zmierza na PC

Dodał: , · Komentarzy: 0

To było raczej do przewidzenia, tym niemniej miło, że taka informacja została oficjalnie potwierdzona. Najnowsza część kultowego cyklu trafi na komputery osobiste na początku przyszłego roku. Wydanie dedykowane na tę platformę będzie zawierało wszystkie dotychczas wypuszczone DLC oraz mnóstwo usprawnień graficznych i technicznych.

final fantasy xv

Tekstury w rozdzielczości 4K, udźwiękowienie Dolby Atmos, rozbudowany system cieniowania, realistyczna trawa, naturalny ogień oraz dym czy zaawansowane symulacje włosów... Takie bajery. Jednak dla większości braci PC'towej najważniejsze jest to, że w końcu będą mogli poznać historię księcia Noctisa w domowym zaciszu, na swoim ulubionym sprzęcie.

Final Fantasy XV

Skoro "Final Fantasy" doczekał się piętnastej części, to jeden zwiastun premierowy, nawet z żywymi aktorami, z całą pewnością nie wystarczy. Z takiego założenia zapewne wyszli włodarze Square Enix, ponieważ postanowili upublicznić kolejną zajawkę swojego najnowszego dziecka, która wręcz ocieka akcją i ma ostatecznie przekonać graczy do otworzenia portfeli.

final fantasy xv

Niestety, razi trochę oprawa muzyczna wspomnianego materiału. O ile aksamitny głos Florence Welch idealnie współgra z baśniowym uniwersum "Final Fantasy", to energetyczny rap w wykonaniu Eminema, po mojemu, trochę się z nim gryzie. Lubię eksperymenty, ale muszą mieć one sens – tym razem nie wyszło.

Final Fantasy XV

Jakby nie patrzeć, niezależnie od aktualnej formy serii, premiera kolejnej części "Final Fantasy" to zawsze ogromne wydarzenie w branży elektronicznej rozrywki, a już w szczególności dla gatunku gier fabularnych. Dziś globalna premiera piętnastego (sic!) epizodu sagi i Square Enix doskonale wie, że taka data nie może przejść bez echa. W związku z tym, firma przygotowała specjalny zwiastun z żywymi aktorami i trzeba napisać, że mimo arcyprostego konceptu – daje radę.

final fantasy xv

Jeżeli pokochaliście serial "Stranger Things", a na dodatek muzyka "Florence + The Machine" jest miodem dla Waszych uszu, to będziecie kupieni od pierwszych sekund.

Final Fantasy XV

Już tylko 8 dni pozostało do premiery długo wyczekiwanego "Final Fantasy XV". Najnowsza część tego kultowego cyklu przyniesie mnóstwo rewolucyjnych zmian, szczególnie w kwestii systemu walki oraz wielkości świata, którego rozległe lokacje mają ponoć rzucić graczy na kolana. Pożyjemy, zobaczymy.

final fantasy xv

Square Enix jednak nie śpi i do końca próbuje przekonać niezdecydowanych. Szczególnie tych, którzy dotychczas mocno odbijali się od poprzednich części cyklu. Specjalnie dla nich twórcy przygotowali blisko dziewięciominutowy zwiastun, stanowiący bardzo przystępny zgniot najważniejszych informacji na temat produkcji. Cóż, jedno im trzeba przyznać, mają rozmach...

Final Fantasy XV

Final Fantasy XV ozłocone

Dodał: , · Komentarzy: 1

To już pewne. Kolejna część jednej z najdłuższych i najpiękniejszych fabularnych sag, trafi na półki sklepowe dokładnie 29 listopada. Twórcy za pośrednictwem serwisów społecznościowych radośnie ogłosili, że tytuł osiągnął "złoty" status i w chwili obecnej pędzi do tłoczni. Tym samym skończyła się ponad dziesięcioletnia epopeja produkcyjna "Final Fantasy XV", pełna różnorakich zwrotów, upadków, rozczarowań oraz pozytywnych zaskoczeń.

final fantasy xv

W celu uczczenia tego wydarzenia studio Square Enix opublikowało specjalny zwiastun, który traktuje o koszmarach, z jakimi będzie musiał zmierzyć się główny bohater podczas swojej przygody. Znajdziecie go w rozszerzeniu wieści.

  • 1 strona
Wczytywanie...