Fallout 76

Kolejną produkcją, która stała się ofiarą koronawirusa został “Fallout 76”. Twórcy zapowiedzieli, że rozszerzenie “Wastelanders” zaliczy delikatny poślizg. Powodem – rzecz jasna konieczność przestawienia się developerów na model pracy zdalnej, co spowodowało opóźnienie ostatecznych testów gry i spowolniło cały proces wypuszczenia dodatku.

fallout 76,wastelanders

Szczęśliwie, na długo wyczekiwane przez wszystkich graczy przemierzających wirtualne pustkowia rozszerzenie nie będzie trzeba długo czekać. Poślizg wynosi tylko tydzień i dodatek trafi na serwery dokładnie 14 kwietnia. Dokładnie w tym samym terminie “Fallout 76” zadebiutuje na platformie Steam.

“Wastelanders” doda do gry masę postaci niezależnych, których ewidentnie brakowało podróżnikom przemierzającym postapokaliptyczną Zachodnią Wirginię. Dorzuci również zupełnie nowe zadanie główne, które odpali się wraz z wyjściem z Krypty 76. Jest to także ostateczne przyznanie się studia do fiaska eksperymentu związanego z tym, że to sami gracze mieli się wcielić w skórę NPCów.

Fallout 76

"Fallout 76"... cóż zdarzył się. Pisanie czegokolwiek o nim jest jak kopanie leżącego. Wróć kopanie, bicie, podpalenie, rażenie prądem, cięcie piłą leżącego. Gra uzyskała fatalne oceny i mocno obniżyła reputację Bethesda Softworks? Czy nadchodzące, darmowe DLC ukoi gniew graczy? Z trailera wynika, że istnieje jakaś linia fabularna więc być może gdzieś istnieje iskra nadziei.

wastelanders,fallout 76
Fallout 76

Fani gry "Fallout 76" nie mają łatwego życia. Mimo rozlicznych przeciwności losu, masy błędów i wielu dyskusyjnych decyzji twórców, wciąż pięknie wspierają produkcję, nadal poświęcając jej mnóstwo swojego cennego czasu. Jest coś niedorzecznie romantycznego w tej miłości i to chwyta za serce. Tym bardziej, że dla osoby postronnej może się to wydawać mocno toksycznym związkiem, który kwalifikuje się do zorganizowanej interwencji oraz detoksu.

fallout 76

Spójrzmy choćby na ostatnią nowinkę, która zadebiutowała w grze. Do tytułu wprowadzono pierwszy raid, czyli lokację, gdzie grupy graczy po serii wymagających walk oraz ubiciu głównego bossa, mogą liczyć na cenny legendarny łup. Przynajmniej w teorii, o czym przekonał się użytkownik skrywający się pod ksywką Kaelynath.

"Pokonaliśmy finałowego bossa i otworzyliśmy skrzynkę, a tam..."

Fallout 76

Powiedzenie, że "Fallout 76" nie okazał się hitem, to niedopowiedzenie. Gra poniosła klęskę na każdym możliwym froncie począwszy od sprzedaży, przez oceny, aż po kontrowersyjne, czasami chamskie zachowanie Bethesdy względem własnych fanów (a czasami po prostu zwykłym pluciem im w twarz). Patche psujące grę, gracze banowani za nic, dołączanie za darmo do różnych gadżetów komputerowych, nim minął nawet rok od premiery – to dopiero wierzchołek góry lodowej. Skoro już wspomniałem o banowaniu za nic, ostatnio gracz, który uczciwie zebrał całkiem znaczne ilości amunicji został zbanowany i uznany przez firmę za oszusta.

fallout 76
Fallout 76

Wbrew wcześniejszym plotkom Bethesda nie zdecydowała się (i jak obiecuje nie zdecyduje się, przynajmniej w najbliższym czasie) na stworzenie gry w stylu battle-royale. Postanowiła skupić się jednak na innym, równie modnym w ostatnich miesiącach kierunku – gry w formie usługi.

fallout 76

Oznacza to, że "Fallout 76" przez dłuższy czas będzie otrzymywał darmowe aktualizacje, które zagwarantują nam nowe opcje oraz wyzwania. Studio obiecało, że zamierza wspierać produkcję "przez naprawdę długie lata", a mniejsze aktualizacje wypełnią nam czas pomiędzy pełnoprawnymi rozszerzeniami, za które będzie trzeba zapłacić. Jeśli już mowa o pieniądzach, twórcy uspokajają – mikrotransakcje skupią się tylko na kosmetycznych aspektach tytułu, a wszystkie "wyjątkowe" przedmioty będzie można uzyskać również w trakcie rozgrywki. Cały dochód z mikropłatności zostanie przeznaczony na utrzymanie serwerów oraz implementowanie kolejnych nowinek.

Fallout 76

[E3 2018] Fallout 76 – premiera 14 listopada

Dodał: , · Komentarzy: 2

Tak jak spekulowano wcześniej, najnowsza odsłona serii "Fallout" będzie grą MMORPG. Twórcy obiecali jednak, że także gracze preferujący rozgrywkę dla jednego gracza powinni czerpać sporą przyjemność z gry – zabawa solo jest możliwa, choć także relatywnie trudniejsza.

fallout 76

Mapa świata została podzielona na sześć regionów charakteryzujących się różną fauną i florą. Dominują jednak tereny leśne i bagienne, z których słynie zachodnia Wirginia. Czekają na nas nowe wyzwania, w tym zupełnie nowe monstra jak... zmutowany leniwiec. Świat będzie cztery razy większy od tego, który mogliśmy przemierzać w "Fallout 4".

Fallout 76

O kolejnej odsłonie kultowej postapokaliptycznej marki może wiemy niewiele, a i stopień wyczekiwania w tym momencie raczej oscyluje w granicach poziomu "na zimno" niż "zamknijcie japy i weźcie moje pieniądze", ale staramy się trzymać rękę na pulsie.

fallout 76

Na konferencji Microsoftu Todd Howard, jedna z najważniejszych person w Bethesda Softworks, zaprezentował kolejny zwiastun "Fallout 76". Matka wszystkich "Falloutów", bo tak określany jest ten projekt, zaprowadzi nas do postnuklearnej zachodniej Wirginii, gdzie staniemy przed zadaniem odbudowy cywilizacji. Twórcy obiecują, że to zupełnie inne pustkowia niż wcześniej poznaliśmy, a mnie wciąż się wydaję, że to nie tych robotów szukają oddani fani sagi.

Z drugiej strony to czego oczekują współcześni gracze od nowych produkcji mocno się zmieniło na przestrzeni dekady, więc może studio dobrze robi. Coś jest chyba na rzeczy.

Fallout 76

Fallout 76 oficjalnie zapowiedziany

Dodał: , · Komentarzy: 2

Jeszcze kilka lat temu taka informacja pewnie zmiotłaby mnie z nóg niczym porządny nuklearny wybuch, lecz gry marki "Fallout" sygnowane przez Bethesdę pokazały, że studio w ogóle nie czuje klimatu świata po apokalipsie. *Westchnienie* Może "Fallout 76" coś w tym temacie zmieni, chociaż wątpię.

fallout 76

O grze wiemy póki co bardzo niewiele. Rozgrywka będzie kręciła się wokół Vault 76 – schronu, który został otwarty równo 20 lat po wojnie atomowej. 500 mieszkańców placówki było na pierwszej linii frontu odbudowy cywilizacji Starego Świata.

Tytuł zostanie zaprezentowany na targach E3. Pierwsza prezentacja odbędzie się 11 czerwca o 3:30 podczas konferencji Bethesdy. Po cichu plotkuje się, że gra postawi na rozgrywkę sieciową, ale w chwili obecnej powinno się patrzeć na takie rewelacje z dużą dozą sceptycyzmu. W rozszerzeniu wieści znajdziecie pełnoprawny teaser gry.

  • 1 strona
Wczytywanie...