droga_szamana_zamek_widmo

Kolejna część „Fable” olśni nas niespotykaną jakością

2 minuty czytania

peter molyneux

No cóż, tak przynajmniej zapowiada Peter Molyneux, szef Lionhead Studios. Jak tu nie kochać tego faceta? Największemu bajarzowi i mitomanowi branży elektronicznej rozrywki, absolutnie nie przeszkadza to, że obecnie żaden gracz nie bierze jego słów na poważnie, szczególnie po gorzkim rozczarowaniu ostatnim projektem – „Fable III”. O nie... w wywiadzie dla serwisu CVG utyskuje na swoje niezrozumiane dziecko i kreśli przed nami iście arkadyjską wizję jego spadkobiercy. To będzie prawdziwa ambrozja, kamień milowy i „Święty Graal” gier komputerowych.

„Wina [za niespełnienie nadziei pokładanych w ‘Fable III’] leży tylko po mojej stronie, ludzie pracujący nad tym projektem odwalili kawał dobrej roboty. Po ciepłym przyjęciu ‘Fable II’ moje oczekiwania były bardzo wygórowane. Planowanie nowej gry okazało się jednak wysoce problematyczne.

Zdaję sobie sprawę, że ‘Fable III’ nie był zbyt nowoczesną grą, ale musimy iść dalej. Kluczowym atutem uniwersum ‘Fable’ jest to, że nie ma żadnej innej produkcji w tym stylu. Nie widzę niczego złego w grach FPS, lecz nie oszukujmy się, są tym czym są – ich wartość zależy od tego, co aktualnie wysadzą w powietrze. Natomiast do naszych walorów należy olśniewający, uroczy i dramatyczny świat, który zmienia się na naszych oczach.

Mam już bardzo jasny koncept, jaką ścieżką podąży seria ‘Fable’ w przyszłości. Próbując pozostać dyplomatycznym – jestem przekonany, że cokolwiek byśmy nie zrobili z tym uniwersum, zadziwimy graczy niespotykaną jakością. Jeżeli nadal będziemy dążyli aktualną drogą, nie stworzymy po prostu kolejnego ‘Fable’, lecz coś, co wyróżnia się w każdym aspekcie – najlepszego z najlepszych – pod względem technologii, dramatyzmu oraz narracji.” – zapowiada Peter Molyneux.

Powodzenia, choć nie wierzę w ani jedno słowo. Gdybym otrzymywał złotówkę za każdą niespełnioną obietnicę „złotoustego” Petera, to pisałbym tę informację ze słonecznych Karaibów, popijając przy tym drogiego drinka z palemką, a nie odmrażając sobie pośladki w pewnym „dzikim kraju” nad Wisłą.

Komentarze

0
·
Peter Molyneux człowiek legenda, gdyż pewnie tak sam siebie nazwał.
Moim zdaniem to jedna z jego bardziej "stonowanych" wypowiedzi. Nie zapowiedział przynajmniej, że Fable IV bedzie megachitem na miarę 100 mln sztuk sprzedanych i od pięknej grafiki wypali nam oczy
Czy Fable jest takie unikatowe hmm, grałem tylko w I i powiem, żeby mi się podobało, gra raczej mocno przeciętna.
0
·
Lepiej by zrobił wznawiając Black and white
0
·
Masowa produkcja, masowa konsumpcja. Ledwie ogarnąłem Fable 2, już niedawno wyszło Fable 3, a ten już chce robić 4. Niedługo będziemy mieli trzy części na rok... z czego każda równa kałowi.
0
·
Fable Molyneux'a mam w niskim poważaniu. Nie, te gry nie są złe... Tym, co mnie od nich odstręcza jest żenujący humor i niezwykły poziom sadyzmu. Dodałbym jeszcze aspekt homoseksualny, ale ten, niestety, powoli staje się w grach normą...
0
·
Oj tam oj tam, czepiacie się. Piotruś nie byłby "Tym Piotrusiem", gdyby nie opowiadał bajek Jeszcze lepiej jest, jak się później tłumaczy, z tą swoją rozbrajającą szczerością. Właśnie za to my, gracze, go kochamy
0
·
Peter opowiada Fable.... Zaraz, co to znaczyło "Fable"? Ach, no tak, "Bajka"...

Dodaj komentarz

Wczytywanie...