wampir_maskarada

Dzieci demonów - Psia ziemia #1

Dzieci demonów
Ocena użytkowników
6,8 Średnia z 5 ocen
Twoja ocena

Pełnokrwiste, mroczne fantasy o świecie skażonym przez demony.

Bezimiennych, sługi bogini Elishty, przed laty zapędzono do podziemi. Niestety, ich pomiot, zrodzony przez śmiertelne kobiety, wciąż plugawi te ziemie. To półdemony, przeklęta krew. Wszystko, czego dotkną, zostaje skażone. Chroniący się w miastach ludzie wysłali ich tropem Wędrowców Błogosławionej Erin – biegających z wilkami członków watahy. Nie spoczną, dopóki nie wytropią ostatniego z dzieci demonów. Co jednak, jeżeli potomkowie Bezimiennych mają dusze?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że ta książka to początek wielkiej kariery. J.M McDermott jest gotowy, by stać się następcą pisarzy pokroju Gene’a Wolfe’a.

„SF Signal”

J.M. McDermott – Amerykanin, absolwent University of Houston, gdzie uczył się kreatywnego pisania, oraz University of Southern Maine, na którym robił licencjat z literatury popularnej. Autor książek „The Last Dragon”, „Women and monsters” oraz „Dzieci demonów”, które są pierwszym tomem trylogii „Psia ziemia”.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Wyniki ostatniej ankiety, dotyczącej czytelnictwa, biją na alarm. Pomimo spadających cen książek okazuje się, że ich nabywców jest coraz mniej. Ankieta wskazuje, iż ponad 50% osób nie przeczytało ŻADNEJ książki w ubiegłym roku, a zaledwie 12% badanych sięgnęło po powieści więcej niż 6 razy. Po zapoznaniu się z wynikami poczułem się, jakbym był aspołeczny. Był nawet moment, kiedy uważałem, iż to ze mną jest coś nie tak. Na szczęście szybko mi przeszło i tym razem recenzuję powieść J. M.... czytaj dalej...

Wczytywanie...